Nowe uprzęże marki CAMP

przez Administrator | Opublikowano 18 kwietnia 2014 20:24

W nadchodzącym sezonie włoska firma CAMP przygotowała kilka nowych modeli uprzęży wspinaczkowych – zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wspinaczy.

Pierwszą z prezentowanych nowości jest uprząż FLINT. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: szaro-zielonym oraz szaro-czerwonym. Waga: 498g. Wszystkie pasy z których wykonana jest uprząż wyściełane są 6mm pianką EVA, która znacząco poprawia komfort i wygodę podczas użytkowania.

CAMP, uprzęże Flint

CAMP, uprzęże Flint

Pas biodrowy oraz pasy udowe zostały wyposażone w nowe szybkie klamry ułatwiające dopasowanie uprzęży. Cztery szpejarki, dwie z tyłu i dwie po bokach uprzęży, pomogą zachować porządek i łatwy dostęp do przypiętego szpeju.

Dodatkowy pasek z tyłu umożliwia przypięcie woreczka na magnezję lub butów wspinaczkowych. W uprzężach CAMP zastosowano również nowość w postaci możliwości wpięcia karabinka HMS w specjalnie przygotowane miejsce w łączniku, które stabilizuje karabinek wraz z przyrządem asekuracyjnym, a tym samym ułatwia asekurację. Dostępne w trzech rozmiarach S, M, L.

Stabilizacja karabinka HMS w łączniku głównym

Stabilizacja karabinka HMS w łączniku głównym

Kolejnym nowym modelem uprzęży jest uniwersalny JASPER CR 3. Uprzęże dostępne w dwóch intensywnych wersjach kolorystycznych. Zielono-limonkowym oraz czerwono-szarym. Waga 450 g – lżejsza od modelu Flint.

Wszystkie pasy wyściełane są 6mm pianką EVA. Uprząż posiada cztery szpejarki: dwie z tyłu i dwie usztywnione po bokach, które pozwalają na wygodne i szybkie korzystanie z wcześniej wpiętego szpeju.

Uprząż posiada dodatkowy pasek z tyłu do troczenia woreczka, butów wspinaczkowych lub butelki. Przygotowano również miejsce do wpięcia dwóch dodatkowych karabinków sprzętowych typu HUB np. na śruby lodowe, haki lub igły do traw. Szybkie klamry na udach oraz pasie biodrowym pozwalają dobrze dopasować uprząż. W tym modelu zastosowano możliwość wyśrodkowania łącznika oraz stabilizację karabinka HMS w łączniku głównym. Trzy rozmiary S,M,L

CAMP, uprzęże Jasper CR3

CAMP, uprzęże Jasper CR3

Klamra do wyśrodkowania łącznika w uprzęży

Klamra do wyśrodkowania łącznika w uprzęży

Dla fanów idei „light and fast”  firma Camp przygotował dwie uprzęże JASPER CR 3 Light  oraz AIR CR

Uprząż Jasper CR 3 Light. Dostępna w kolorze zielono-czarnym to wygodna lekka i trwała uprząż dla wspinaczy górskich jak i sportowych. Waga 290g. Pianka EVA na udach oraz pasie biodrowym poprawia komfort, zapewnia również dobrą cyrkulację powietrza podczas długiego wiszenia w uprzęży.

Dwie szpejarki z tyłu oraz dwie usztywniane z boku umożliwiają łatwe i wygodne wpinanie szpeju. Uprząż wyposażona jest również w miejsce do wpięcia karabinków typy HUB. Szybkie i lekkie klamry wszyte w pasach udowych oraz w pasie biodrowym skutecznie przyspieszają regulację oraz dopasowanie uprzęży.

Model ten posiada klamrę umożliwiająca wyśrodkowanie łącznika po wcześniejszym dopasowaniu uprzęży w pasie. W tej uprzęży zastosowano również stabilizację karabinka HMS w łączniku głównym. Trzy rozmiary S,M,L.

CAMP, uprząż Jasper CR3 Light

CAMP, uprząż Jasper CR3 Light

Uprząż  Air – wygodna uprząż przeznaczona dla górskich wspinaczy, którzy cenią sobie lekki i mały sprzęt. Waga 290 g . Cztery wygodne szpejarki, dodatkowy trok z tyłu do przypięcia np. butów, możliwość wpięcia 2 karabinków sprzętowych typu HUB, szybkie klamry na udach oraz pasie biodrowym, klamra do wyśrodkowania łącznika oraz stabilizacja karabinka HMS.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn