Kurtka Helly Hansen – Spectrum z H2Flow wygrywa nagrodę Red Dot

przez Administrator | Opublikowano 07 kwietnia 2014 16:18

Helly Hansen, norweski producent sportowej odzieży i obuwia, otrzymał w tym tygodniu prestiżową nagrodę Red Dot. Nagrodą uhonorowano model kurtki Spectrum dostępnej na rynku w przyszłym sezonie jesień-zima. 

Rada ekspertów składająca się z 40 członków oceniała rekordową w tym roku liczbę 4815 zgłoszeń z 53 krajów, po czym wyłoniła 72 zwycięzców. Jedynie zwycięzcy mogą używać znaku Red Dot i podkreślać nim nadzwyczajną jakość swojego wyrobu.

hh

Kurtka Helly Hansen – Spectrum – zachwyciła ekspertów swoją uniwersalnością – można wykorzystywać ją niezależnie od rodzaju pokrywy śnieżnej. Kurtka posiada system mechanicznej wentylacji regulacji temperatury – H2Flow. Spectrum wykonane jest z elastycznej membrany Helly Tech Professional, która zapewnia swobodę ruchów podczas gdy warstwa ocieplenia  Primaloft Black zapewnia komfortowe ciepło.

W  ocenie jury Red Dot ważne jest kryterium innowacyjności – mówi Erik Burbank, V-ce Dyrektor Marketingu Helly Hansen.

Unikalna technologia H2Flow zaprojektowana przez Helly Hansen wyróżniła nas spośród konkurencji ponieważ pozwala miłośnikom sportów zimowych regulować temperaturę ciała poprzez kieszenie zatrzymujące ciepło, dodając w ten sposób dodatkową warstwę izolacyjną, która praktycznie nic nie waży.

rda_winner-2014_cmyk

System H2Flow pozwala narciarzom regulować własną temperaturę ciała poprzez mechaniczne suwaki, w zależności od warunków pogodowych i  poziomu intensywności aktywności fizycznej 

Nagroda Red Dot Design

Nagroda Red Dot design to uznane międzynarodowe wyróżnienie przyznawane przez Niemieckie Centrum Designu  w Essen. Celem konkursu jest uhonorowanie produktów wyróżniających się wzornictwem, jakością i wyznaczających trendy. Od 1955 roku producenci starają się o zdobycie tego wyróżnienia a zwycięzcy ogłaszani są na rokrocznej gali. Zwycięskie produkty są prezentowane w muzeum Red Dot Design w Essen.

O Helly Hansen

Helly Hansen to marka stworzona w 1877 r w Moss, w Norwegii. Od 1877 roku dba o  profesjonalistów na morzach i w górach całego świata. Ich kolekcja, stworzona z połączenia skandynawskiego designu i doświadczeń płynących z życia w najtrudniejszych warunkach na ziemi, pozwala zapewnić profesjonalistom  wykonywaniu ich pracy w terenie. To Helly Hansen wynalazła 130 lat temu pierwszy materiał wodoodporny, w 1960 roku stworzyła również pierwszą tkaninę tzw. polar   a w 1970 r wprowadziła pierwszą bieliznę  termo aktywną  wyprodukowaną przy użyciu Lifa® Stay Dry Technology. Dziś Helly Hansen jest marką wybraną na oficjalnego  partnera ponad  35 ośrodków narciarskich i grup przewodników i ratowników  górskich.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn