Startują II Dni Lawinowo-Skitourowe – program

przez Administrator | Opublikowano 04 kwietnia 2014 12:35

Dni Lawinowo-Skitourowe to cykliczna, dwudniowa  impreza odbywająca się w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Jej ideą jest szerzenie bezpiecznej górskiej turystyki zimowej. W tym roku Dni Lawinowo-Skitourowe odbędą się w dniach od 5 do 6 kwietnia 2014.

Impreza skierowana jest zarówno do ludzi będących na początku swojej górskiej przygody, jak i rozwijających swe dotychczasowe górskie pasje, ale również do tych którzy już są związani z górami i sportem.

dni-lawinowo-skitourowe
W programie darmowe szkolenia: lawinowe, skitourowe, z turystyki zimowej, nawigacji i wiedzy przyrodniczej TPN; wycieczki narciarskie i piesze  z przewodnikiem oraz testy sprzętu sportowego. Zdobyte umiejętności można sprawdzić podczas Pięciostawiańskiego Wyścigu Kombinowanego wygrywając dodatkowo cenne nagrody!

Termin: 5-6 kwietnia 2014

Miejsce: Dolina Pięciu Stawów Polskich, Tatry Wysokie. Baza całego wydarzenia znajduje się w najwyżej położonym schronisku w Polsce, a wszelkie działania górskie odbywają się w obrębie doliny.

Organizator:  Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich,  5+Szkoła Górska

Program:

5 kwietnia 2014:

  • bezpłatne szkolenia pod okiem naszych instruktorów w tematyce lawinowej, turystyki zimowej, ski-tourowej, oraz nawigacji,
  • wycieczki z przewodnikiem: narciarskie i na rakietach śnieżnych,
  • testy sprzętu lawinowego, ski – tourowego, outdoorowego, stoiska firmowe;
  • panel dotyczący wiedzy przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego,
  • prezentacje związane z nowymi kierunkami w narciarstwie wysokogórskim i kwalifikowanej turystyce zimowej.

dzien1a

dzien1

6 kwietnia 2014:

  • II Pięciostawiański Wyścig Kombinowany, podczas którego będzie można zweryfikować zdobyte umiejętności poznanych bądź doskonalonych dnia poprzedniego. Formuła sprawdzianu obejmować będzie 2 etapy:

1. ski alpinizm: podbieg i zjazd terenowy  (Schronisko Pięć Stawów- Przełęcz Zawrat)
2. stacje sprawnościowe: pole lawinowe, turystyka zimowa, stacja Tatrzańskiego Parku Narodowego – sprawdzian wiedzy

etap1

etap2

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn