Wiosna w Polartec

przez Administrator | Opublikowano 24 marca 2014 16:07

Zima w tym sezonie nie była mroźna ale mimo to, pierwsze promienie wiosennego słońca dodają wszystkim skrzydeł. Polartec® razem z uznanymi markami outdoorowymi stworzył przeróżne modele odzieży, które idealnie sprawdzą się w trakcie wiosenno-letnich miesięcy. Użytkownicy wybór będą mieli spory.

Polartec® Power Dry® oraz Polartec® Power Dry® High Efficiency™ w roli głównej

Doskonała oddychalność i błyskawiczne odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry  to główne zadanie tych dzianin. Obie mają dwukomponentową konstrukcję – stworzoną z dwóch różnych rodzajów przędz. Dzięki temu powstały dwie powierzchnie: zadaniem pierwszej jest odprowadzenie i transport wilgoci na zewnątrz, a zadaniem drugiej jest szybkie odparowanie wilgoci.

Millet, koszulka Trilogy ZIP

Millet, koszulka Trilogy ZIP SS

Wersja Polartec® Power Dry® High Efficiency™ wyróżnia się inną budową pierwszej, wewnętrznej warstwy: zbudowana z systemu sześcianów, który sprawia, że dzianina ta jest cieplejsza, lżejsza, szybciej schnie i jeszcze lepiej oddycha.

Lafuma, top Access

Lafuma, top Access

A jakie modele odzieży z tym materiałów znajdziemy wiosną w sklepach? Przeróżne, ale najważniejsze że są one funkcjonalne i sprawdzą się w trakcie prawie każdej aktywności sportowej zaczynając od aerobiku czy jazdy na rolkach a na wspinaczce kończąc.

Eider, koszulka Blowlight Tee

Eider, koszulka Blowlight Tee

Oto niektóre z nich:

  • Millet – koszulka Trilogy Zip SS dostępna w damskiej i męskiej wersji oraz Lafuma top damski
    Access
    Koszulki i top zostały uszyte z Polartec® Power Dry® High Efficiency z dodatkową technologią Polygiene®, która skutecznie hamuje gromadzenie się w dzianinie bakte­rii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
  • Eider – męska koszulka Blowlight Tee wykonana z Polartec® Power Dry®
  • The North Face – koszulka z długim rękawem Storm Shadow 1/2 Zip dostępna jest w damskiej i męskiej wersji, a stworzona została z  dzianiny Polartec® Power Dry® High Efficiency

Ciepło gwarantowane

Zanim słońce zadomowi się u nas na dobre, pojawią się jeszcze nieco chłodniejsze dni i wieczory, ale i na tę ewentualność znajdziemy coś z Polartec®.Najnowsza ocieplina syntetyczna Polartec® Alpha®, Polartec® Power® Stretch® czy Polartec® Wind Pro® będą dobrym rozwiązaniem.

Kurtka Peak Alpha marki Lafuma oraz Speedgenius marki Mountain Hardwear zostały uszyte z ociepliny syntetycznej Polartec® Alpha®, która gwarantuje pełen komfort zarówno podczas wzmożonego wysiłku, jak i odpoczynku po nim.

Mountain Hardwear, kurtka Speedgenius

Mountain Hardwear, kurtka Speedgenius

Ocieplina ta jest bardziej stabilna niż prawdziwy puch czy inne, sztuczne wypełnienia dostępne na rynku. Oznacza to, że Polartec® Alpha® nie zbryla i nie przemieszcza się podczas użytkowania ponieważ jej konstrukcja to ciągły ażurowy splot włókien. Polartec® Alpha®, zatrzymuje ciepło wytworzone przez ciało i jednocześnie umożliwia przepływ powietrza, a to gwarantuje pełen komfort użytkowania odzieży z niej wykonanej.  Ocieplina, utrzymuje swoje właściwości izolacyjne nawet kiedy jest mokra.

Lafuma, kurtka Peak Alpha

Lafuma, kurtka Peak Alpha

Ponadto, jest lekka, a odzież z niej wykonaną bez problemu można złożyć w małą kostkę. Testy udowodniły, że Polartec® Alpha® oddycha dwa razy lepiej i schnie 60% szybciej niż inne wiodące ociepliny syntetyczne dostępne na rynku.

Marmot bluza Power Stretch 1/2 Zip

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn