Trwają zapisy na II Pięciostawiański Wyścig Kombinowany

przez Administrator | Opublikowano 06 marca 2014 16:20

Trwają zapisy na II Dni Lawinowo Ski-tourowe, w tym na II Pięciostawiański Wyścig Kombinowany. II Dni Lawinowo Ski-tourowe odbędą się w Dolinie Pięciu Stawów w dniach od 5 do 6 kwietnia 2014. Wyścig będzie miał miejsce 6 kwietnia.

Dni Lawinowo Ski-tourowe skierowana są zarówno do ludzi będących na początku swojej górskiej przygody, jak i rozwijających swe dotychczasowe górskie pasje, ale również do tych którzy już są związani z górami i sportem.

dni-lawinowo-skitourowe

W programie darmowe szkolenia: lawinowe, skitourowe, z turystyki zimowej, nawigacji i wiedzy przyrodniczej TPN; wycieczki narciarskie i piesze  z przewodnikiem oraz testy sprzętu sportowego.

Zdobyte umiejętności można sprawdzić podczas Pięciostawiańskiego Wyścigu Kombinowanego wygrywając dodatkowo cenne nagrody! Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na: http://www.szkola-gorska.pl/wydarzenia.html

I Pięciostawiański Wyścig Kombinowany (fot. organizatora)

I Pięciostawiański Wyścig Kombinowany (fot. organizatora)

wyscig2

wyscig3

Miejsce: Dolina Pięciu Stawów Polskich, Tatry Wysokie. Baza całego wydarzenia znajduje się w najwyżej położonym schronisku w Polsce, a wszelkie działania górskie odbywają się w obrębie doliny.

Organizator:  Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich,  5+Szkoła Górska

Program: 

5 kwietnia 2014:

  • bezpłatne szkolenia pod okiem naszych instruktorów w tematyce lawinowej, turystyki zimowej, ski-tourowej, oraz nawigacji,
  • wycieczki z przewodnikiem: narciarskie i na rakietach śnieżnych,
  • testy sprzętu lawinowego, ski – tourowego, outdoorowego, stoiska firmowe;
  • panel dotyczący wiedzy przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego,
  • prezentacje związane z nowymi kierunkami w narciarstwie wysokogórskim i kwalifikowanej turystyce zimowej.

6 kwietnia 2014: 

II Pięciostawiański Wyścig Kombinowany, podczas którego będzie można zweryfikować zdobyte umiejętności poznanych bądź doskonalonych dnia poprzedniego.

Tak jak w zeszłym roku formuła wyścigu obejmuje dwa etapy:

  • Etap 1: wyścig na nartach z Przedniego Stawu na Kołową Czubę  a następnie zjazd terenowy na morenę Wielkiego Stawu, dojście do bramki etapu 2.
  • Etap 2: Zaliczenie trzech stacji sprawnościowych: lawinowej, turystyki zimowej oraz wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym.

Startujący są podzieleni na dwie kategorie:

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn