Polacy, rowery i piaski Sahary…

przez Administrator | Opublikowano 28 marca 2014 10:47

Piaszczysto-kamieniste tereny marokańskiej Sahary i potężne masywy górskie – to ostatni z celów polskiej grupy rowerowej United Cyclists, która od lat jednośladami przemierza najciekawsze i równocześnie mało przyjazne człowiekowi regiony świata.

Punktem wyjścia tegorocznej wyprawy stał się położony w Maroku Marrakesz. Z tego miejsca grupa rozpoczęła swoją rowerową „pielgrzymkę”.

Pustynna wyprawa polskiej grupy rowerowej United Cyclists

Pustynna wyprawa polskiej grupy rowerowej United Cyclists

Polacy,-rowery-i-piaski-Sahary-09-(mat.-pras.)

Polacy,-rowery-i-piaski-Sahary-07-(mat.-pras.)

Wyprawa zgromadziła rowerowych wariatów z całej Polski, którzy z energią i pełnym zapałem ruszyli pod sztandarem United Cyclists, podbijając magiczne miejscówki i oddalając się coraz bardziej od cywilizacji… – mówi Jacek Lisiecki z grupy United Cyclists.

Uczestnicy wyprawy, do której doszło na przełomie lutego i marca 2014 r., musieli zmierzyć się z iście spartańskimi warunkami – bez luksusów i z limitowaną ilością wody. Rowerowi pasjonaci mogli liczyć za to na nocleg pod namiotami. Wszelkie niedogodności zrównoważyła jednak przygoda, przygoda pisana przez duże „p”.

Tegoroczna wyprawa marokańska United Cyclists okazała się podróżą nadzwyczaj skrajną – od wysokości do nizin, od zimna do ciepła, od piasków Sahary do stromych klifów…

Polacy,-rowery-i-piaski-Sahary-08-(mat.-pras.)

Polacy,-rowery-i-piaski-Sahary-10-(mat.-pras.)

Polacy,-rowery-i-piaski-Sahary-03-(mat.-pras.)

Polacy,-rowery-i-piaski-Sahary-04-(mat.-pras.)

Polacy,-rowery-i-piaski-Sahary-01-(mat.-pras.)

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn