Kolekcja marki Berghaus na sezon wiosna/lato 2014

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 19 marca 2014 10:05

Na sezon wiosna lato 2014 Berghaus przygotował wiele produktów, zaprojektowanych do najbardziej ekstremalnych aktywności. Zgodnie z rozwijającą się modą na bieganie, Berghaus wychodzi swoim klientom naprzeciw, projektując odzież nadającą się idealnie do tego typu aktywności fizycznej.

Gdy jeden z członków zespołu Berghaus, Philippe Gatta, postanowił zmierzyć się z morderczym biegiem „The Ultimate Trail”, poprosił zespół MtnHaus® o zaprojektowanie sprzętu, który będzie spełniał wszystkie wymagania, podczas czterdziestodniowego biegu, każdego dnia na dystansie maratońskim. Wśród nowych produktów możemy znaleźć najlżejszą na świecie warstwę wodoodporną, kurtkę ocieplającą oraz wiele innych produktów wzbogacających kolekcję Vapour Light.

W kolekcji na wiosnę lato 2014 pojawiają się także nowe produkty z opatentowanym systemem wentylacji, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zmiany zobaczymy również w kolekcji plecaków.

Kolekcja Vapour Light 

Berghaus, kurtka Vapour

Berghaus, kurtka Vapour

VapourLight Hyper Smock

To najlżejsza na świecie kurtka wodoodporna. Waży 110g (w rozmiarze L). Wykonana z nylony pokrytego rip stopem, z klejonymi szwami, zapewniająca wodoszczelność na poziomie 7 000mm. Posiada kaptur oraz woreczek do zapakowania kurtki o wymiarach jedynie 12cm x 8,5 cm .

VapourLight Hyper Therm FZ

Dwustronna warstwa ocieplająca. Gwarantuje komfort oraz oddychalność. Izolację stanowi nowy syntetyczny Hydroloft (40s/m2). Kurtka założona na jednej stronie daje wysoką odporność przed wiatrem (mniej niż 15cfm), przewrócona na druga stronę oferuje większy przepływ powietrza (więcej niż 50cfm), zapewniając idealny balans pomiędzy izolacją, a oddychalnością. Obie strony pokryte są DWR, a sama kurtka waży zaledwie 160g (w rozmiarze L).

Berghaus, bluza VapourLight Hyper Therm FZ

Berghaus, kurtka VapourLight Hyper Therm FZ

Na wiosnę Berghaus zaprojektował także dwa modele ultralekkich plecaków Vapoulight Hyper 37 oraz Hyper 22.

Berghaus, plecak Hyper 37

Berghaus, plecak Hyper 37

Najważniejsze cechy tego modelu to wytrzymałość, szeroki pas naramienny na barkach zwężający się ku dołowi. Umożliwia to odpowiednie rozłożenie ciężaru i gwarantuje swobodę ruchów. Kurtka Vapoulight Hyper Therm FZ mieści się do jednej z kieszonek na pasie biodrowym. Pas biodrowy jak również paski naramienne posiadają elastyczne elementy, by bardziej dopasować się do sylwetki biegacza.

Extrem and Mountain

W kolekcjach tych na lato 2014 króluje lekkość, pakowność oraz równowaga między ochroną a efektywnym działaniem podczas ciężkich warunków klimatycznym.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn