Nowości marki Black Diamond

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 25 marca 2014 9:15

Black Diamond przygotował dla fanów wspinaczki na najbliższy sezon kilka interesujących nowości. Są to przede wszystkim: karabinek Magnetron VaporLock, Camalot X4 Offset, linia czterosezonowych kijków trekkingowych, do tego topowe czołówki marki zyskają znacząco moc.

W kolekcji znajdzie się także m.in. wiele nowych wzorów woreczków na magnezję, trzy modele crashpadów, a także nowe uprzęże Chaos i Ethos.

(fot. Andy Mann/Black Diamond)

(fot. Andy Mann/Black Diamond)

Karabinek Magnetron VaporLock

Magnetron VaporLock to karabinek typu  HMS wyróżniający się zaletami technologii Magnetron. Dzięki zamkowi opracowanemu w tej technologii, karabinek charakteryzuje się łatwością użycia i bezawaryjnością – cechami kluczowymi podczas wspinaczki wielowyciągowej.

Black Diamond, karabinek Magnetron VaporLock (fot. Outdoor Magazyn)

Black Diamond, karabinek Magnetron VaporLock (fot. Outdoor Magazyn)

Technologia Magnetron, znana z wcześniejszych konstrukcji marki, opiera się na zastosowaniu dwóch namagnesowanych ramion, wahadłowo zamocowanych na ruchomej części zamka, które automatycznie blokują zamek dzięki metalowej wkładce w nosku korpusu karabinka. Nosek wykonano w technologii Keylock, a więc karabinek nie zahacza się o taśmy, czy kabel stabilizujący przyrządu asekuracyjnego.

Cała rodzina karabonków Magnetron marki Black Diamond (fot. Outdoor Magazyn)

Cała rodzina karabonków Magnetron marki Black Diamond (fot. Outdoor Magazyn)

Ponadto, konstrukcja ramienia nowego karabinka zwiększa aż o 30 proc. siłę hamowania, generowaną w czasie używania  przyrządu ATC. Oczywiście, jak każdy karabinek HMS, nowy Magnetron VaporLock nadaje się do zastosowania półwyblinki. Waga nowego karabinka to 56 g.

Camalot X4 Offset

Camalot X4 to 4 krzywkowy friend na elastycznym trzonie o wąskiej głowicy i zintegrowanych w trzonie cięgłach otwierających i zamykających krzywki. Camalot X4 Offset to wersja o asymetrycznych krzywkach.

Black_Diamond_cameloty

W wersji Offset para krzywek wyróżnia się mniejszym rozmiarem, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne osadzanie tych przyrządów w otwierających się i asymetrycznych rysach lub hakodziurach o niejednorodnym kształcie. Dla łatwej identyfikacji rozmiaru, krzywki zostały anodyzowane w odrębnych kolorach.

Black Diamond, Camalot X4 Offset

Black Diamond, Camalot X4 Offset

Rozmiary  .75/.5 i .5/.4 cala to konstrukcje dwuosiowe, co pozwala na klinowanie tak jak w przypadku pasywnych kości, natomiast mniejsze rozmiary .4/.3; .3/.2 oraz .2/.1 to konstrukcje jednoosiowe.

Wąskie głowice oraz właśnie asymetryczne krzywki pozwalają na szeroki zakres możliwego osadzania. Ponadto, cięgła krzywek poprowadzone centralnie w trzonie urządzenia chronione są metalowymi pierścieniami, co zwiększa trwałość i wytrzymałość urządzenia, a także nie ogranicza elastyczności trzonu.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn