Akademia Górska – blok wieczorny dla wszystkich miłośników gór!

przez Administrator | Opublikowano 27 marca 2014 15:55

W sobotę 12 kwietnia od godziny 17 w Dworcu Tatrzańskim zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników gór. W ramach Akademii Górskiej odbędą się spotkania i prelekcje z górskimi autorytetami. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Wielicki. Wstęp wolny. Zapraszamy!

W ramach Akademii Górskiej 12 i 13 kwietnia w Tatrach odbywać się będą warsztaty z różnych dziedzin, takich jak m.in. narciarstwo wysokogórskie, wspinaczka w lodzie, ratownictwo partnerskie, ratownictwo lawinowe, nawigacja, aklimatyzacja. Można w nich wziąć udział po wypełnieniu formularza na stronie  www.akademia-gorska.pl.

akademia-gorska-plakat-400x565

Warsztaty prowadzić będą eksperci, w tym ratownicy TOPR i przewodnicy Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. Natomiast dla wszystkich miłośników gór 12 kwietnia (sobota) w Dworcu Tatrzańskim odbędą się wieczorne spotkania z ludźmi gór.

Program

Sobota 12.04.2014
Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12

Prelekcje:
17.00 „Aklimatyzacja” – Jakub Hornowski
18.00 „Wszystko o skiturach” – Grzegorz Bargiel
19:15 „Projekt Tatrzańskie Granie” – Andrzej Marcisz
20:30 „Moja droga w góry wysokie” – Krzysztof Wielicki

***

Grzegorz Bargiel
Ur. w 1976 r., Przewodnik Międzynarodowy IVBV / UIAGM. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Międzynarodowych, Zawodowy Ratownik TOPR, ski – alpinista, taternik, alpinista, instruktor narciarstwa, Współzałożyciel i Prezes TKN Tatra Team. Organizator , kierownik trasy i sędzia najbardziej prestiżowych zawodów skialpinistycznych w Polsce – Memoriału Piotra Malinowskiego, które w 2011 zyskały rangę Pucharu Świata w tej dyscyplinie.Ponadto współorganizator i kierownik trasy zawodów Alpin Sport Ski-tour Race i Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę. Uczestnik Polskiej wyprawy w Himalaje ratowników TOPR na Dhaulagiri 8168 m n.p.m z okazji 100–lecia TOPR.

Grzegorz Bargiel

Grzegorz Bargiel

Zwycięzca wielu edycji Pucharu Polski w ski-alpinizmie. Uczestnik najbardziej prestiżowych zawodów w ski-alpinizmie, jakimi są zawody Pierra Menta w Alpach Francuskich, Trofeo Mezzalama w Alpach Włoskich, Patrouille des Glaciers w Alpach Szwajcarskich, a także zdobywca 13 miejsca w zespołach 2 osobowych w Pucharze Europy i 14 w Pucharze Świata.

Ma na swoim koncie trudne zjazdy narciarskie takie jak np.: z przełęczy Szczerby na wprost żlebem szczerby, Wildspitze w Austrii. Jego dorobek wspinaczkowy to długie drogi w Alpach, Dolomitach i wiele trudnych dróg w Tatrach Polskich i Słowackich. Jest autorem nowych dróg letnich i zimowych na wielu ścianach tatrzańskich, również na drogach o największych trudnościach. Wspinał się również w Chorwacji, Austrii, Szkocji, Norwegi. Zwycięzca trzech edycji nieoficjalnych Mistrzostw Polski w zimowej wspinaczce klasycznej.

Andrzej Marcisz
Wspinacz, taternik, alpinista, jeden z naszych najbardziej utytułowanych zawodników, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Założyciel najstarszej w Polsce sekcji wspinaczkowej przy klubie KS Korona Kraków, autor przejść za 8b RP oraz pierwszego polskiego prowadzenia 7c OS.

Andrzej Marcisz

Andrzej Marcisz

Od 1979 roku na medalowych pozycjach zawodów na czas, rozgrywanych wówczas jeszcze w skałach – 1. m-ce na Wroniej Baszcie i na Krymie (nieoficjalne Mistrzostwa Świata) i później na obiektach sztucznych – m.in. 2. m-ce w Premier Mundial D’Escalade Indoor (Grenoble, 1987), 1. m-ce na PŚ w La Ribie (1989), 3. m-ce w klasyfikacji generalnej PŚ za rok 1989, 2. m-ce na legendarnych zawodach Arco Rock Master w 1990 roku, 4. m-ce na pierwszych oficjalnych Mistrzostwach Świata (Frankfurt, 1991) oraz 3. lokata podczas pierwszych oficjalnych Mistrzostw Europy w 1992. Wielokrotny Mistrz Polski, Bułgarii i Czechosłowacji zarówno na czas, jak i na trudność.

Autor kilkudziesięciu nowych dróg wspinaczkowych w polskich skałach i Tatrach, licznych pierwszych przejść klasycznych i przejść w Alpach (m.in. Directe Americaine na Petit Dru i Filar Walkera na Grandes Jorasses).Od 2013 roku realizuje projekt „Tatrzańskie Granie” zakładający przejście, opisanie i wykonanie dokumentacji fotograficznej wszystkich grani Tatr. O sobie mówi:„Eksplorator, który ciągle szuka czegoś nowego”.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn