Garmin fēnix™ 2 – zegarek GPS dla ambitnych

przez Administrator | Opublikowano 26 lutego 2014 11:45

Garmin, światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, prezentuje zegarek fēnix 2 – drugą generację outdoorowego zegarka GPS, który oprócz możliwości nawigacyjnych wyposażony został w funkcje treningowe wspomagające różne dyscypliny sportowe, zaktualizowany interfejs użytkownika i rozbudowane możliwości współpracy ze smartfonem.

Garmin fēnix™ 2

Garmin fēnix™ 2

Niezależnie od tego, czy biegasz, wspinasz się, jeździsz na rowerze, na nartach, chodzisz po górach czy pływasz, fēnix 2 w czasie rzeczywistym informuje o postępach i pomaga w osiągnięciu założonych celów treningowych. Przykładowo, znajomość parametrów dynamiki biegu, dostarczanych przez zegarek fēnix 2, pomaga usprawnić technikę i styl biegania. Ponadto, urządzenie wyposażono w czuły odbiornik GPS, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas, które zapewniają dokładną nawigację w każdym terenie.

Garmin fēnix™ 2

Garmin fēnix™ 2

 Zegarek fēnix 2 łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie Garmin z segmentów fitness i outdoor zamknięte w niewielkiej obudowie. Jest doskonałym towarzyszem ambitnych sportowców i amatorów aktywności na wolnym powietrzu – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.  – Użytkownicy mogą wygodnie przełączać się między różnymi trybami i funkcjami zegarka – od narzędzi treningowych, takich jak Szacunkowy pułap tlenowy, Virtual Partner i Asystent Odpoczynku, przez funkcje nawigacyjne, np. TracBack® aż po tryb Ski i funkcje Smart Notifications oraz LiveTrack™.

Monitorowanie postępów

Fēnix 2 to pierwszy outdoorowy zegarek Garmina wyposażony w tak zaawansowane funkcje treningowe, co czyni go odpowiednim rozwiązaniem np. dla ultramaratończyków czy biegaczy przełajowych. Fēnix 2 wyświetla na bieżąco takie parametry jak dystans, czas, tempo i tętno (czujnik tętna dostępny osobno) oraz zaawansowane dane dotyczące dynamiki biegu.

Podobnie jak Forerunner 620, fēnix 2 monitoruje szacowany pułap tlenowy, umożliwiając ocenę poziomu sprawności biegacza. Ponadto, dzięki funkcji Asystent Odpoczynku, zegarek określa czas potrzebny do regeneracji po treningu, a po rozpoczęciu ćwiczeń ocenia, czy organizm jest już gotowy do kolejnego wysiłku.

Garmin fēnix™ 2

Garmin fēnix™ 2

W połączeniu z czujnikiem HRM-Run™,  fēnix 2 mierzy parametry dynamiki biegu, takie jak rytm, odchylenie pionowe i czas kontaktu z podłożem, dostarczając tym samym informacji o technice biegacza i umożliwiając poprawę wyników. Funkcja Virtual Partner™ pozwala na ustawienie czasu, dystansu lub określonej prędkości, tak aby w czasie treningu móc rywalizować i porównywać swoje dane z parametrami wirtualnego przeciwnika. Wbudowany akcelerometr pozwala śledzić dystans i tempo nawet w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sale treningowe, bez konieczności stosowania dodatkowych czujników na nogę.

Pozostań w kontakcie

Dzięki możliwościom bezprzewodowej technologii Bluetooth®, dane rejestrowane przez zegarek fēnix 2 są na bieżąco przesyłane za pośrednictwem kompatybilnego smartfona z aplikacją Garmin Connect Mobile do serwisu Garmin Connect. Dzięki temu użytkownicy mogą śledzić własne postępy oraz angażować w swoją pasję rodzinę i znajomych.

Funkcja LiveTrack umożliwia zaproszenie bliskich za pośrednictwem e-maila lub serwisów społecznościowych do śledzenia na żywo naszych treningowych zmagań, z uwzględnieniem informacji o aktualnej pozycji i szczegółów sesji. Dzięki dodatkowym danym z satelity zsynchronizowanymi z Garmin Connect, urządzenie łapie sygnał GPS dużo szybciej.

Różne dyscypliny

Intuicyjne menu zegarka fēnix 2 pozwala w prosty sposób przełączać się między różnymi trybami aktywności. Do wyboru mamy dedykowane profile, które uwzględniają istotne dla danej dyscypliny parametry. Poza popularnymi rodzajami aktywności, takimi jak bieganie, jazda na rowerze czy wspinaczka, fēnix 2 posiada również tryb Ski-Board, XC Ski oraz Swim, stanowiąc tym samym niezwykle wszechstronne narzędzie dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn