Dynafit Run Adventure – nowa formuła na polskiej scenie ultra

przez Administrator | Opublikowano 18 lutego 2014 15:33

Latem tego roku będzie miało miejsce jedno z najciekawszych wydarzeń roku. Między 18 a 20 lipca, w ciągu trzech dni, do pokonania będzie ponad 100 kilometrów, z przewyższeniami 4500 metrów. A wszystko to na trasie trzech krajów w Dynafit Run Adventure.

Czym jest DRA

DRA – tak w skrócie nazywany Dynafit Run Adventure, to trzy etapowy ultramaraton, który zostanie poprowadzony szlakami Beskidu Żywieckiego i Śląskiego w lipcu 2014. Każdy z etapów to wyzwanie pokonania kilkudziesięciu kilometrów. Różnica wysokości na całej trasie wynosi około 4500 m. Zapowiada to całkiem solidną trasę i zmagania.

Do tej pory na polskiej scenie ultrabiegów nie było takiej formuły rozgrywanych zawodów. Organizatorzy biorą przykład z europejskich imprez. Od lat na terenie Niemiec, Austrii i Włoch rozgrywany jest Gore-Tex Transalpine-Run – ośmio-etapowy wyścig w parach, o łącznej długości trasy 260-320 km. Grzegorz Golonko, który jest organizatorem Dynafit Run Adventure, nie wyklucza, że przykładem zagranicznych biegów, DRA również rozrośnie się w przyszłości o kolejne etapy.

Co w tym szczególnego?

Trzy dni. Trzy etapy i trzy kraje. Już samo to sprawia, że bieg jest niekonwencjonalny. Dodatkowo, na każdym z etapów, znajdować się będzie charakterystyczny beskidzki szczyt.

Sceneria Beskid Adventure Run (fot. Bikelife)

Sceneria Dynafit Adventure Run (fot. Bikelife)

bra2

bra3

Pierwszy etap będzie prowadzić przez Stożek Wielki – szczyt w Paśmie Czantorii. Do pokonania będzie około 37 km, a najwyższy punkt położony jest 979 m nad poziomem morza.

Drugi etap będzie wiódł przez Wielką Raczę (1236 m n.p.m.). Tym razem do zaliczenia będzie 31,5 km.

Trzeci – ostatni etap – będzie najdłuższy – do pokonania 44 km, w tym wspinanie się na Skrzyczne, będące na 1257 m n.p.m.

To nie koniec atrakcji. Oprócz standardowej trasy zwanej TROPHY , której łączna długość będzie wynosiła około 110km, przygotowana została również trasa CHALLENGE, mająca około 58 km, z łącznym przewyższeniem bliskim 2300 metrów.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn