Zimowa kolekcja The North Face Summit Series – w górach liczy się każdy kilogram

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 23 grudnia 2013 11:26

W czasie narciarskich wypraw w wyższe partie gór lista sprzętu może ograniczyć się do lawinowej trójcy, raków i czekana, ale może też bardzo się wydłużyć jeżeli cel jest naprawdę ambitny i potrzebny będzie sprzęt wspinaczkowy. W takiej sytuacji znaczenie zaczyna mieć waga każdej rzeczy, którą zabiera się ze sobą w góry.

(fot. The North Face/ Damiano Levati)

(fot. The North Face/ Damiano Levati)

Zimowa kolekcja The North Face Summit Series została zaprojektowana tak, by w optymalny sposób połączyć małą wagę ze zdolnością do szybkiego odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry, zachowania ciepła i ochrony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Alloy Jacket

Kurtka wykonana została według opracowanej przez The North Face koncepcji Thermo3D™, która zakłada wykorzystanie materiałów o różnych właściwościach w odpowiednich miejscach. Warstwa materiału HyVent-Alpha™ 3L na kapturze i ramionach jest wodoodporna i wyjątkowo wytrzymała.

Alloy Jacket

Alloy Jacket

Z kolei soft shell Apex Universal® na całym korpusie zapewnia doskonałe odprowadzenie pary wodnej w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Wreszcie elastyczny Pertex Equilibrium® po wewnętrznej stronie ramion gwarantuje pełną swobodę ruchów, potrzebną w czasie wspinaczki i zjazdów w trudnym technicznie terenie.

Alloy Pant

Spodnie wykonane według tych samych założeń co kurtka Alloy zapewniają ochronę przed zimnem i doskonałe odprowadzenie pary wodnej w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

Alloy Pant

Alloy Pant

Elastyczny i odporny na uszkodzenia materiał Apex Universal® na udach i podudziach gwarantuje odpowiednią oddychalność i ochronę przed wiatrem. Z kolei  nieprzemakalna warstwa HyVent-Alpha® zastosowana została w miejscach najbardziej narażonych na styczność ze śniegiem – pośladkach i kolanach.

Radium High-Loft Jacket

Niezwykle pakowna, ciepła i oddychająca kurtka Radium High-Loft doskonale sprawdzi się jako warstwa pośrednia podczas dłuższych wypraw skialpinistycznych.

Radium High-Loft Jacket

Radium High-Loft Jacket

Dzięki zastosowaniu materiału Polartec® o małej gęstości jest bardzo lekka, zachowując przy tym najlepsze właściwości jeżeli chodzi o zatrzymanie ciepła. Panele boczne wykonane zostały z materiału Polartec Power Stretch Pro® dzięki czemu kurtka nie ogranicza ruchów w czasie wspinaczki.

Catalyst Micro Jacket

Catalyst Micro to nowa wersja klasycznej kurtki puchowej The North Face®.

Catalyst Micro Jacket

Catalyst Micro Jacket

Dzięki nowej konstrukcji komór i zastosowaniu wysokiej jakości puchu ProDown 800, który jest odporny na wilgoć, jest to najlepsza propozycja dla osób, które szukają jak najlżejszej, a przy tym możliwie najcieplejszej kurtki.

Ceny:

Alloy Jacket – 1 199 pln

Alloy Pant – 1 099 pln

Radium High-Loft Jacket – 599 pln

Catalyst Micro Jacket – 999 pln

(fot. The North Face/ Damiano Levati)

(fot. The North Face/ Damiano Levati)

The North Face®, należący do VF Corporation, Inc., powstał w 1968 roku w San Leandro w Kalifornii. Firma oferuje najbardziej zaawansowane technicznie produkty wspinaczom, sportowcom wytrzymałościowym, miłośnikom gór i sportów zimowych oraz odkrywcom. Produkty firmy sprzedawane są w sklepach dedykowanych podróżnikom, wspinaczom, narciarzom i snowboardzistom, sieciach sklepów sportowych oraz z odzieżą outdoorową.  Więcej informacji o The North Face® znajdą Państwo na: www.thenorthface.com.

 Informacja prasowa marki The North Face

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn