W lutym wystartuje Red Bull Bieg Zbójników

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 20 grudnia 2013 10:17

15 lutego 2014r. w Białce Tatrzańskiej odbędzie się spektakularny bieg narciarski Red Bull Bieg Zbójników. Zawody są otwarte dla wszystkich, którzy kochają biegówki, mają ducha rywalizacji, a masowe zimowe szaleństwo to ich żywioł. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę pod górę, podczas której będą musieli wykazać się odwagą, siłą i sprytem. Zwycięzca pojedzie na światowy finał Red Bull NordiX do Sztokholmu, gdzie zmierzy się z międzynarodowym gronem biegaczy!

Red Bull NordiX (fot. Martin Suvarina)

Red Bull NordiX (fot. Martin Suvarina)

Uczestnicy Red Bull Bieg Zbójników spotkają się u podnóża Kotelnicy Białczańskiej, by sprostać 10-kilometrowej trasie, której meta znajdować się będzie na Jankulakowskim Wierchu. Zawodnicy będą mogli poczuć się jak bohaterowie zbójnickich legend. Droga na szczyt obfitować będzie w naturalne przeszkody, które będą mogły wybić biegaczy z rytmu. Jak głoszą góralskie historie, aby dołączyć do grona zbójników, należało podołać próbom i udowodnić swoje umiejętności oraz waleczny charakter. Te cechy również będą poszukiwane wśród zawodników, którzy 15 lutego 2014r. będą rywalizować w Białce Tatrzańskiej.

Jeśli myślałeś, że narciarstwo biegowe jest nudne, ten bieg zmieni Twoje zdanie! – powiedziała Anna Guzik, instruktorka narciarstwa zjazdowego i biegowego, zaangażowana w organizację zawodów Red Bull Bieg Zbójników. Drugi z ekspertów, Krzysztof Horecki, który prócz tego, że jest pasjonatem tej dyscypliny, zajmuje się także opracowywaniem tras biegowych czy nawet profili skoczni narciarskich.

Red Bull NordiX (fot. David Robinson)

Red Bull NordiX (fot. David Robinson)

Impreza odbędzie się na profesjonalnie przygotowanych trasach biegowych, zgodnych z parametrami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Uczestnicy będą mogli biec techniką klasyczną i łyżwową. Dozwolone jest także „mieszanie” obydwu stylów w rywalizacji. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, na pewno spodoba się fanom biegówek. Nie mogę się doczekać tego wydarzenia! – mówił Krzysztof Horecki, Dyrektor Sportowy biegu.

Red Bull Bieg Zbójników to zawody skierowane do wszystkich kobiet i mężczyzn (warunkiem regulaminowym jest ukończone 18 lat), którzy kochają biegówki. Zwycięzca rywalizacji w Białce Tatrzańskiej, będzie miał szansę startu w Red Bull NordiX w Sztokholmie (marzec, 2014)!

(fot. Richard Storm)

(fot. Richard Storm)

Jeśli choć raz w życiu marzyłeś, by poczuć się, jak zbójnik, weź udział i stwórz swoją własną legendę!Regulamin projektu oraz wszelkie informacje nt. wydarzenia dostępne są na stronie: www.redbullbiegzbojnikow.pl. Zapisy już wystartowały!

Informacja prasowa marki Red Bull

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn