Konkurs “Go Epic with Thule” rozstrzygnięty

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 18 grudnia 2013 12:29

Matthew Elsasser, kite surfer z USA, został zwycięzcą organizowanego przez firmę Thule konkursu “Go Epic with Thule”. W rywalizacji mógł wziąć udział każdy, kto aktywnie spędza czas – zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu, prezentującego najlepsze (albo najgorsze/najśmieszniejsze/najbardziej inspirujące) wyczyny sportowe uczestnika. Konkurs przeznaczony był dla osób z całego świata – warto podkreślić, że Polacy stanowili piątą pod względem aktywności grupę uczestników.

Jako zwycięzca Matthew Elsasser będzie miał okazję ćwiczyć razem z Niccolo Porcellą (członkiem drużyny Thule Crew i profesjonalnym kite surferem), a także uczestniczyć w nagraniu jego kolejnego wideo.

Konkurs został oficjalnie ogłoszony 30 września – firma Thule zorganizowała go wspólnie z Epic TV, (jednym z najpopularniejszych na świecie kanałów sportowych, poświęconych sportom ekstremalnym), z myślą o fanach aktywnego spędzania czasu: miłośnikach rowerów, rajdów terenowych, kite surfingu, surfingu, a także jazdy na nartach i snowboardzie.

EpicThule_s

Przez 10 tygodni konkursu otrzymaliśmy ponad 200 amatorskich i półprofesjonalnych nagrań wideo z 28 krajów, prezentujących wyczyny sportowe uczestników. Uważamy, że to wspaniały wynik i wielki sukces – skomentowała Tina Liselius, Event and Sponsorship Manager w firmie Thule. – Matthew Elsasser został wybrany zwycięzcą konkursu przez jury i jesteśmy przekonani, że chwile, które spędzi z Niccolo, będą dla niego niezapomnianym przeżyciem – dodała Tina Liselius.

Zwycięzca konkursu marki Thule

Zwycięzca konkursu marki Thule

Matthew ma 20 lat i pochodzi z Oregonu; obecnie studiuje w Kalifornii i z zapałem uprawia tam kite surfing, biorąc udział w zawodach KSP – aczkolwiek nie ogranicza się do tego sportu, często również surfuje, wędruje i jeździ na rowerze. Jego zwycięski film można obejrzeć na stronie www.epicthule.com.

Polski akcent

Najpopularniejszym sportem konkursowym była jazda na rowerze – aż 61 przesłanych filmów związanych było z tą dyscypliną (na drugim miejscu znalazła się jazda na nartach). Najwięcej uczestników pochodziło z USA i Szwecji, ale warto odnotować, że Polacy byli piątą pod względem liczebności grupą uczestników (Polak – Łukasz Rajzer – zdobył jedną z 10 nagród tygodnia).

Dodajmy, że w konkurs zaangażowali się również członkowie wspieranej przez Thule drużyny sportowców i łowców przygód Thule Crew – byli członkami jury, a także udostępniali własne materiały wideo.

Informacja prasowa marki Thule

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn