500 cudów natury w Polsce – spotkanie z Pawłem Fabijańskim w kawiarni Południk Zero

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 13 grudnia 2013 14:23

Już 15 grudnia o godzinie 18.00 w warszawskiej kawiarni Południk Zero odbędzie się spotkanie z panem Pawłem Fabijańskim, pretekstem do rozmowy będzie jego najnowsza książka „500 cudów natury w Polsce, które warto w życiu zobaczyć”.

500_cudow_natury_w_Polsce_-_okladka

Podczas spotkania będzie można posłuchać o najcenniejszych okazach przyrody i krajobrazu oraz obejrzeć specjalnie wybrane przez autora fotografie przedstawiające najrzadsze gatunki zwierząt i roślin, a także najpiękniejsze polskie miejsca. Paweł Fabijański opowie również o tajnikach pracy fotografa przyrody, powodach dla których wybrał taki zawód oraz o swoich ulubionych miejscach.

„500 cudów natury w Polsce, które warto w życiu zobaczyć” to bogato ilustrowany leksykon polskiej przyrody, który stanowi niezastąpione kompendium wiedzy, ale też źródło rozrywki. W publikacji zostały zaprezentowane unikatowe w skali świata zakątki Polski, między innymi:  Błędne Skały, Kolorowe Jeziorka, ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, czy Narew nazywana „Polską Amazonką” ze względu na nietypowy bieg rzeki. Opisuje Rezerwat „Piekiełko”, czyli przełom rzeki Wel, zwanej ze względu na bardzo szybki nurt chrztem bojowym dla kajakarzy.

W „500 cudów natury w Polsce, które warto w życiu zobaczyć” znajdziemy również informacje o niezwykłym świecie zwierząt. Wśród wielu gatunków przedstawionych przez Pawła Fabijańskiego jest gronostaj – jeden z niewielu ssaków, który zmienia barwę w ciągu roku. Autor tłumaczy skąd pochodzi niezwykła nazwa głuszca. W albumie znajdziemy zdjęcia bociana białego i jego niezwykle rzadkiego kuzyna – bociana czarnego. Jednym z cudów jest również niepylak apollo – największy i jeden z najrzadszych polskich motyli. Autor książki nie zapomniał też o bogactwie królestwa roślin i grzybów. Wspomina między innymi najpiękniejszego polskiego storczyka zwanego obuwikiem pospolitym, piaskownicę zwyczajną oraz jeden z największych grzybów na świecie, czyli purchawicę olbrzymią, której waga dochodzi do 20 kilogramów.

Paweł Fabijański to fotograf i przyrodnik. Od ponad 30 lat nieustannie podróżuje po Polsce, poznając i opisując jej najpiękniejsze zakątki. Jego ulubione miejsca to Puszcza Białowieska,  Suwalszczyzna, Bagna Biebrzańskie, Bieszczady i Beskid Niski. Publikuje zdjęcia w wielu ilustrowanych magazynach, kalendarzach, podręcznikach szkolnych, przewodnikach, albumach i poradnikach. Jest autorem dziesięciu książek i albumów przyrodniczych.

Książka „500 cudów natury w Polsce, które warto w życiu zobaczyć” to kolejna odsłona serii opowiadającej o niezwykłych miejscach. Do tej pory nakładem wydawnictwa Muza S A ukazały się: „1000 miejsc w Europie, które warto w życiu zobaczyć”oraz „1000 miejsc w Polsce, które warto w życiu zobaczyć”.

Spotkanie z Panem Pawłem Fabijańskim

15.12.2013 rok

godzina 18.00

Południk Zero

ul. Wilcza 25, Warszawa

Joanna Sasinowska

 

 

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Paulina pisze:

    To takie ekscytujące, że mimo iż się tyle już widziało, ciągle jest jeszcze w Polsce tyle pięknych pięknych rzeczy do zobaczenia :)

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn