Zapraszamy na Grand Prix Krakowa w biegach górskich

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 15 listopada 2013 11:25

Jutro startuje II cykl zawodów w ramach Grand Prix Krakowa w biegach górskich. Zawody będą się odbywać na terenie malowniczego Lasku Wolskiego. Przed nami w sumie pięć biegów: 16 listopada, 7 grudnia, 11 stycznia, 8 lutego i 8 marca.

Co, gdzie, kiedy?

Cykl biegów górskich niemal w centrum Krakowa – w Lasku Wolskim. Do wyboru są dwa dystanse: 5,6 lub 11,2 km. Wziąć udział może każdy, wystarczy zarejestrować się przez internet lub na miejscu i wystartować. Limit czasu to 2h, więc trasę w zasadzie można nawet… przemaszerować. W tym zimowym sezonie odbędzie się w sumie 6 biegów. Odbył się już prolog 13 października, a przed nami:  16 listopada, 7 grudnia, 11 stycznia, 8 lutego i 8 marca. Start wszystkich biegów, wszystkich dystansów, o godzinie 11:00.

gpk

Jedna pętla ma długość 5600m, a przewyższenie wynosi 258m. Startujący na dystansie 11200m pokonują pętlę dwukrotnie. Na pętli 14 proc. to nawierzchnia twarda, 86 proc. to ścieżki i drogi leśne.

Ile to kosztuje?

Standardowa opłata startowa to 20zł (niezależnie od trasy). Opłata ta dotyczy wcześniejszego zapisu poprzez zakładkę „zgłoszenia”. W tym przypadku należy przelać 20zł na konto WKS Wawel: 60 1500 1979 1219 70037691 0000 do środy poprzedzającej bieg (włącznie). Dla osób, które zgłoszą się na miejscu, opłata jest droższa o 5zł.

Kto to organizuje? 

WKS Wawel Kraków. A dokładniej – sekcja biegu na orientację.

grand_prix_krakowa

Jakieś dodatkowe atrakcje?

Tak! W dniu zawodów będzie można przebiec również krótką trasę biegu na orientację. Oczywiście za darmo. Podstawowe zasady tego sportu wytłumaczą na miejscu profesjonaliści.

Dodatkowo po każdym biegu odbędzie się losowanie nagród.

Co zawiera pakiet startowy?

Numer startowy, czip elektroniczny, ciepłą herbatę i coś do przegryzienia na mecie (herbata, woda, żurek i darmowa kawa od Idee Kaffee). No i oczywiście wymagającą i malowniczą trasę. Po każdym biegu nagrodzone zostaną pierwsze trójki kobiet i mężczyzn, zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych, a po całym cyklu najlepsi w klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Trasa GPK

Trasa GPK

Na najbliższy, sobotni bieg zapisało się blisko 400 osób, ale szczególnie cieszy liczba „karnetowców” – 224!

I bardzo dobrze – taka forma zapisu przynosi nie tylko oszczędność (75 zł za 5 biegów), ale i wygodę (własny czip i numer, od drugiego biegu nie trzeba stawiać się w Biurze). Przypominamy, że oczywiście można jeszcze zapisać się na bieg. Wystarczy przyjść do Biura Zawodów między 9:30 a 10:45!

Więcej informacji na stronie: krakowbiega.pl oraz na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn