Piotr Smulski: bez tytułu

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 12 listopada 2013 11:41

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez nas dzień. Ja, razem ze swoją koleżanką Olą po raz pierwszy postanowiliśmy się wybrać w skałki w okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Był to słoneczny poniedziałek. Wstaliśmy wcześnie rano, dzięki czemu udało nam się dojechać na pobliski parking już o siódmej rano. Założyliśmy załadowane po same kominy plecaki i ruszyliśmy przez gęsty las do miejsca przeznaczenia naszej wędrówki. Droga przed nami była długa, liczyła około trzydziestu kilometrów w linii prostej, więc postanowiliśmy odbyć naszą przygodę w kilku etapach.

Początkowo szliśmy leśną ścieżką gruntową, z której widać było, że nikt długo nie korzystał. Niestety po pięciu kilometrach ścieżka uległa miejsca coraz gęściejszej pokrywie leśnej. Po krótkiej rozmowie i namyśle, nie zważając na przeciwności postanowiliśmy ruszyć dalej. Kierowaliśmy się w kierunku północno-wschodnim, zgodnie ze wskazaniem mapy i kompasu. Po przejściu około połowy drogi postanowiliśmy zrobić dłuższą przerwę na gorącą herbatkę z termosu i wcześniej przyrządzone kanapki z szynką i żółtym serem. Usiedliśmy na pobliskim powalonym drzewie, które uznaliśmy za idealne miejsce na drugie śniadanie.

Po około dwudziestu minutach ruszyliśmy dalej. Wolnym krokiem, z uśmiechami na ustach brnęliśmy w gąszcz niczym pierwsi odkrywcy National Geographic. Nagle Ola krzyknęła do mnie:

– Spójrz! Tam w oddali, czy to jeleń? Widzisz go? – powiedziała z entuzjazmem dziewczyna.

– Gdzie? – spytałem z zaciekawieniem.

– Tam po prawej. – wskazała palcem.

Po chwili wreszcie zobaczyłem wspomniane leśne stworzenie.

– Już widzę. Piękny okaz z niego. – odparłem.

Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć naszym nie najlepszym aparatem i postanowiliśmy nie przeszkadzać zwierzęciu, więc ruszyliśmy naprzód.

Nie musieliśmy długo czekać, a znaleźliśmy się na polanie w samym środku lasu.

– Ola, uważam, że to świetne miejsce na obóz! – powiedziałem z uśmiechem na ustach.

– W pełni się z tobą zgadzam. – przytaknęła jednocześnie zdejmując ciężki plecak.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn