„Odkrywanie podziemnego świata” – panel jaskiniowy na KFG

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 28 listopada 2013 10:45

Po raz pierwszy podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego swoją obecność mocno zaznaczą grotołazi – w sobotę będzie miał miejsce ponad dwugodzinny panel „Odkrywanie podziemnego świata”

Gościem specjalnym będzie wybitny speleolog Andrzej Ciszewski, który już drugi rok kieruje wyprawami centralnymi Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA do Chin (patrz najnowszy „Taternik” 3/2013, wywiad z A. Ciszewskim pt. „Chiny – 500 tysięcy kilometrów kwadratowych krasu. Ponad półtorej Polski!”). Podczas festiwalu, wraz z innymi uczestnikami wypraw w tamten rejon przybliży eksplorację chińskich podziemi.

kfg-m

Natomiast Ditta Kicińska opowie, dlaczego jaskinie są tak fascynujące i co ciągnie do nich ludzi. Zapraszamy też na filmy o jaskiniach i wyprawach, które zostały nagrodzone w tym i poprzednim roku podczas Speleokonfrontacji (to coroczne spotkanie środowiska jaskiniowego w Podlesicach i przegląd działalności naszych taterników jaskiniowych).

Program panelu „Odkrywanie podziemnego świata”

Sobota, 7 grudnia, godz. 17:00-19:30

17:00
Dlaczego jaskinie są tak fascynujące? Co ciągnie do nich ludzi?
Ditta Kicińska

17:15
Kilometr w weekend, reż. Szymon Kostka
Zapierający dech w piersiach obraz o nowych, zaskakujących odkryciach w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Dokonania członków były wielokrotnie nagradzane, nagrody zdobywa także film.

17:25
Chiny – to jest ogromny potencjał jaskiniowy! 
Wprowadzenie – Andrzej Ciszewski, kierownik wypraw centralnych KTJ PZA do Chin

17:30
Luo Xi Tian Ken, reż. Michał Ciszewski
Film o wyprawach do Chin w latach 2012, 1013, nagrodzony I miejscem podczas Speleokonfrontacji 2013

17:40
Chiny – tam jest 500 tys. kilometrów kwadratowych krasu!
Spotkanie z uczestnikami wypraw centralnych KTJ PZA do Chin: Ewą Wójcik, Andrzejem Ciszewskim, Pawłem Ramatowskim, Włodzimierzem Porębskim, Michałem Ciszewskim, Janem Wołkiem.

18:10
Windgällen, reż. Rafał Sieradzki
Wyprawa członków Speleoklubu Warszawskiego do Windgällen w Szwajcarii miała odpowiedzieć na pytanie, czy warto organizować jaskiniowe wyprawy eksploracyjne w ten rejon.

18:20
Speleomistrzostwa 2013 – w błocie i na linach, reż. Rafał Sieradzki
Co roku, w Wojcieszowie na Dolnym Śląsku odbywają się Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych. To reportaż o walce w błocie i na linach.

18.30

Strony: 1 | 2

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] Odkrywanie podziemnego świata – blok jaskiniowy  […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn