Garmin tactix™ – zegarek do zadań specjalnych

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 08 listopada 2013 11:02

Garmin International Inc., światowy producent urządzeń wykorzystujących nawigację satelitarną,  prezentuje zegarek outdoorowy tactix™. Premierowy zegarek to jednocześnie wytrzymałe urządzenie nawigacyjne do zastosowań w terenie oraz narzędzie umożliwiające bezpieczne eksplorowanie przestworzy.

Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach

Obudowa zegarka została wykonana z wytrzymałej, odpornej na wstrząsy i uderzenia stali szlachetnej i odpornego na zarysowania zaokrąglonego szkła mineralnego, które zapobiega odbijaniu światła. Duży wyświetlacz LCD z trybem odwróconych kolorów został zaprojektowany z myślą o pracy w warunkach ograniczonej widoczności. Czarne tło w połączeniu z zielonym podświetleniem LED nie zdradzi naszej pozycji, gdy nie chcemy zostać zauważeni i pozwoli uniknąć efektu migotania w urządzeniach noktowizyjnych. Zegarek tactix wzorowany jest na sprzęcie terenowym oddziałów specjalnych, dlatego jest on w stanie sprostać nawet najbardziej ekstremalnym sytuacjom, a jednocześnie posiada na tyle dyskretną stylistykę, żeby korzystać z niego na co dzień jak ze zwykłego czasomierza. Wszystkie elementy zegarka, poczynając od obudowy, poprzez ekran aż po przyciski są w kolorze matowej czerni.

Garmin, zegarek tactix

Garmin, zegarek tactix

Tactix jest wodoodporny do 50 metrów, bateria zegarka wytrzymuje do pięćdziesięciu godzin w trybie GPS i 5 tygodni w trybie zegarka. Został wyposażony w funkcje alarmów, dźwięków, alertów wibracyjnych, stopera, timera i wyświetlania czasu na świecie z możliwością jednoczesnego wyświetlania kilku stref czasowych, oraz używanego w nawigacji lotniczej i morskiej „Zulu Time”.

Tactix posiada również preinstalowane oprogramowanie Jumpmaster przeznaczone dla doświadczonych spadochroniarzy. Zegarek jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi obliczania punktu zrzutu z dużej wysokości (HARP) oraz automatycznie wykrywa wykonanie skoku w celu rozpoczęcia nawigacji do żądanego punktu lądowania (DIP) z wykorzystaniem barometru i elektronicznego kompasu.

Ręce pozostają swobodne, a jednocześnie mamy stały dostęp do dokładnych informacji na temat ciśnienia, wysokości, i pozycji GPS – to połączenie może okazać się nieocenione w terenie – powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.  – Tactix to sprawdzone rozwiązania nawigacyjne Garmin dostępne z poziomu nadgarstka, dostosowane do najbardziej wymagających warunków. Oprogramowanie Jumpmaster oraz dyskretny design wyróżnia zegarek tactix spośród innych dostępnych na rynku urządzeń GPS.

GPS – planuj, nawiguj, lokalizuj

Tactix to kompleksowe narzędzie nawigacyjne umożliwiające planowanie wypraw, tworzenie tras, zapisywanie do 1000 punktów, takich jak punkty rajdowe, strefy lądowania czy miejsca campingowe; rejestrowanie elektronicznych ścieżek GPS (wykresów śladów) tworzonych na podstawie podróży.  Zegarek został wyposażony w bazową mapę świata i umożliwia nawigowanie do współrzędnych, wzdłuż śladu lub trasy, w kierunku punktu, geocachy lub wzdłuż dowolnego innego namiaru.

Funkcja TracBack umożliwia powrót do punktu startowego po zarejestrowanym wcześniej śladzie, dzięki czemu można łatwo odnaleźć drogę do obozu, punktu startowego lub pojazdu, w przypadku nagłego załamania pogody czy nagłego wypadku. Użytkownicy mogą śledzić swoją pozycję GPS z poziomu zegarka w kliku formatach równocześnie, co pozwala na korzystanie z GPS zarówno w przypadku koordynacji akcji ratowniczych jak i  do celów turystycznych.

Garmin, zegarek tactix

Garmin, zegarek tactix

 

Korzystając z oprogramowania i aplikacji mobilnej BaseCamp™ użytkownicy zegarka tactix mogą w prosty sposób planować wyprawy i dzielić się przygodami ze znajomymi i rodziną. Łączność ANT+™ i technologia Bluetooth® umożliwia bezprzewodowe udostępnianie śladów, tras i punktów smartfonom i innym zgodnym urządzeniom firmy Garmin. Zegarek tactix może być również wykorzystany do zdalnego sterowania kamerami sportowymi z serii Garmin VIRB.

Orientuj się w terenie

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn