Engelberg Pure Powder Panel Freeride na 11. Krakowskim Festiwalu Górskim

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 27 listopada 2013 12:36

W dniach 6-8 grudnia 2013, podczas 11. edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego, odbędzie się Engelberg Pure Powder Panel Freeride – specjalne wydarzenie adresowane do wszystkich fanów śnieżnego puchu. W jego ramach wyświetlone zostaną najnowsze filmy narciarskie i snowboardowe, będzie można wziąć udział w warsztatach oraz obejrzeć najnowszy sprzęt freeride’owy. Nie zabraknie także relacji z ciekawych wypraw narciarskich, w tym opowieści Andrzeja Bargiela o jego zjeździe z ośmiotysięcznika Shisha Pangma.

Krakowski Festiwal Górski, będący jedną z największych imprez na świecie skierowaną do entuzjastów sportów górskich, już po raz trzeci gościł będzie Engelberg Pure Powder Panel Freeride. Redakcje portalu Powder.pl i magazynu internetowego Pure, we współpracy ze szwajcarskim kurortem Engelberg, przygotowały naszpikowany atrakcjami program.

header

Pure-Powder-plakat

W tym roku Engelberg Pure Powder Panel Freeride stawia mocno na najciekawsze filmy. W ramach przeglądu filmowego zobaczymy m.in. produkcje tak słynne jak „Valhalla”, „Into The Mind”, „Partly Cloudy”, a także obrazy mniej znane, ale prezentujące niezwykle ciekawe freeride’owe historie. Większość filmów będzie można zobaczyć na wielkim ekranie po raz pierwszy w Polsce.

Engelberg (fot. Oskar Enander)

Engelberg (fot. Oskar Enander)

Drugim elementem panelu będzie seria prelekcji o praktycznej stronie freeride’u i skitouringu oraz relacje z interesujących i niecodziennych wypraw narciarskich. Będzie można dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jazdą poza trasami, poznać z pierwszej ręki wrażenia na temat możliwości freeride’owych gór Kirgistanu czy usłyszeć z czym wiąże się spędzenie całej zimy w legendarnym francuskim La Grave. Specjalnym punktem programu Engelberg Pure Powder Panel Freeride będzie spotkanie z Andrzejem Bargielem oraz ekipą wspierającą go podczas zjazdu z ośmiotysięcznika Shisha Pangma – Grzegorzem Bargielem, Dariuszem Załuskim i Marcinem Kinem.

Shishapanga Ski Challenge (fot. Grzegorz Bargiel)

Shishapanga Ski Challenge (fot. Grzegorz Bargiel)

Ponadto, wszyscy spragnieni najświeższych informacji o sprzęcie, będą mogli osobiście przyjrzeć się najnowszym kolekcjom nart, odzieży oraz wszelkich innych akcesoriów jakie prezentowane będą podczas specjalnego kiermaszu freeride’owego. Wystawcy zapowiedzieli także specjalne oferty cenowe dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup prezentowanych produktów w trakcie wystawy.

Engelberg Pure Powder Panel Freeride będący największym w Polsce spotkaniem osób interesujących się jazdą poza trasami, z pewnością stanowi punkt obowiązkowy nie tylko dla każdego kto pasjonuje się freeridem, ale także dla tych wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił i poszukują informacji jak bezpiecznie uprawiać taki sport.

Engelberg (fot. Oskar Enander)

Engelberg (fot. Oskar Enander)

Program Engelberg Pure Powder Panel Freeride

Piątek 6.12.2013

  • 21.30 – Valhalla, sala główna, wstęp biletowany – karnety KFG lub bilety na pokaz

Sobota 7.12.2013

  • 13.15 – Shisha Pangma Centralna na nartach, relacja Andrzeja Bargiela z pierwszej wyprawy projektu Hic Sunt Leones, sala główna.
  • 17.30 – Przegląd filmów freeride’owych: Partly Cloudy, Head Straight, Time, Rise, CRJ, Lost, sala prelekcyjna, wstęp wolny.
  • 21.00 – Steps, sala główna, wstęp biletowany – karnety KFG lub bilety na pokaz
  • 21.30 – Into The Mind, sala główna, wstęp biletowany – karnety KFG lub bilety na pokaz

Niedziela 8.12.2013

Strony: 1 | 2

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] Panel freeridowy PURE POWDER na dobre wpisał się w program Krakowskiego Festiwalu Górskiego w Krakowie. W tym roku organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali jeszcze więcej atrakcji niż podczas zeszłorocznej edycji panelu. […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn