Basia Sobańska pierwszą Polką na Lost Arrow Spire Highline

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 12 listopada 2013 15:26

Barbara Sobańska z KW Poznań jako pierwsza Polka dokonała przejścia jednego z najsłynniejszych światowych highline’ów – Lost Arrow Spire Highline w Yosemite. Ten 17-metrowy slack oferuje przechadzkę z kilometrem przestrzeni pod stopami.

Barbara Sobańska na Lost Arrow Spire Highline

Barbara Sobańska na Lost Arrow Spire Highline

Oto jak Basia  opisuje swoje wrażenia z Yosemite:

Marzeniem chyba każdego slacklinera jest odwiedzenie Doliny Yosemite, gdzie slackline miał swój początek oraz przejście historycznego już Lost Arrow Spire Highline, tego pierwszego prawdziwego highline’a. Dlatego też postanowiłam spełnić to jedno z wielu marzeń i jako pierwsza polka pokonać LAS. Nie tylko historia ale także ekspozycja sprawia, że jest on wyjątkowy.

Barbara Sobańska na Lost Arrow Spire Highline

Barbara Sobańska na Lost Arrow Spire Highline

Przejścia slacka udało się Basi dokonać 22 października:

Mimo iż jest to krótka odległość, to przestrzeń wokół turni i silny wiatr wiejący z dołu doliny, powoduje ciarki. Nie był to najłatwiejszy highline jaki pokonałam. Mogę szczerze przyznać, że czułam ogromny respekt przed jego przejściem. Z pewnością był to mój najwyżej zawieszony highline do tej pory – prawie 1000m w dół! Przy pomocy przyjaciół z Czech rozwiesiliśmy dwie taśmy na turni (17m i 32m długości), a także znany Yosemite Falls Highline o długości 40m – dłuższe taśmy nie dały się pokonać tym razem, ale już planuję przyszłoroczny wypad do doliny.

Barbara Sobańska na Lost Arrow Spire Highline

Barbara Sobańska na Lost Arrow Spire Highline

Projekt wsparł Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka, Park Linowy Pyrland w Poznaniu, firmie CAMP Polska oraz Heartbeat.

Wojciech Słowakiewicz

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] 22 października 2013 Barbara Sobańska z KW Poznań jako pierwsza Polka dokonała przejścia jednego z najsłynniejszych światowych highline’ów – Lost Arrow Spire Highline w Yosemite. Ten 17-metrowy slack oferuje przechadzkę z kilometrem przestrzeni pod stopami. Więcej o tym przejściu przeczytacie TUTAJ. […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn