Właśnie w tym tkwi piękno tego sport: The North Face Kalymnos Climbing Festival

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 15 października 2013 16:03

Zakończyła się druga edycja The North Face Kalymnos Climbing Festival. Caroline Ciavaldini oraz Alexander Megos zwyciężyli w konkurencji PROject. Piotr Schab zajął szóste miejsce.

Między 10 a 13 października na skąpanej w jesiennym słońcu greckiej wyspie Kalymnos odbyła się druga edycja The North Face Kalymnos Climbing Festival. Na 540 wspinaczy z 24 krajów, którzy wzięli udział w zawodach czekały nagrody pieniężne o łącznej wartości 15.000 euro.

Piękne widoki, najlepszej jakości skała, a także niezwykła atmosfera tego miejsca już drugi rok z rzędu przyciągnęły wielu wspinaczy z całego świata. Aby zapewnić jeszcze większe emocje, członkowie teamu The North Face, Jacopo Larcher, Hansjörg Auer, Iker Pou oraz Siebe Van Hee poprowadzili 18 wyciągów, z czego 8 dedykowanych kategorii PROject.

Sceneria festiwalu na Kalymnos (fot. Damiano Levati /The North Face®)

Sceneria festiwalu na Kalymnos (fot. Damiano Levati /The North Face®)

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Alexander Megos. 19-latek z Niemiec w doskonałym stylu pokonał wszystkie 4 męskie drogi kategorii PROject, przeznaczone na dwa dni zawodów. Dokonał tego w 5 próbach w czasie zaledwie 2 godzin.

Wśród kobiet w kategorii PROject Caroline Ciavaldini z Francji oraz Nina Caprez z Szwajcarii szły głowa w głowę do końca drugiego dnia zmagań. Jednak to francuzka okazała się lepsza.

Każda z czterech pozostałych zawodniczek była w stanie mnie pokonać. Jednak kiedy rozpoczynasz wspinaczkę, myślisz o ruchu, o drodze i zatracasz się w tym. To jest prawdziwe piękno tego sportu – skomentowała swoje zwycięstwo Caroline Ciavaldini z teamu The North Face.

Podobnie jak w zeszłym roku zawodnicy rywalizowali także w kategoriach: OPEN Marathon oraz BIG Marathon.

Bardzo dużym zainteresowaniem, również wśród mieszkańców wyspy, cieszył się piątkowy wieczór Story Teller, podczas którego pokazano “The Waiting Game” – film opowiadający o wyprawie na Ziemię Baffina Hansjörga Auera, Bena Lepesanta oraz braci Pou.

Druga edycja The North Face Kalymnos Climbing Festival, jako pierwsze wydarzenie w historii zawodów wspinaczkowych, była transmitowana na żywo na pomocą live streamu.

***

Wyniki The North Face Kalymnos Climbing Festival 2013: 

PROject – Mężczyźni

1. Alexander Megos (GER) 4T:5

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn