Przygoda na najwyższym poziomie – 3 RZEKI Adventure Race

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 06 września 2013 13:32

3 RZEKI Adventure Race to rajd przygodowy, czyli multidyscyplinarna, zespołowa impreza na orientację. Rajd przygodowy stanowi świetny sposób na odwiedzenie i poznanie ciekawego terenu a przy tym jest okazją do przeżycia czegoś niezwykłego, zasmakowania zespołowej rywalizacji w terenie.

Impreza łączy w sobie bieganie, jazdę na rowerze, na rolkach, nartach biegowych, kajakarstwo i inne dyscypliny. W odróżnieniu od triathlonu rajdy rozgrywane są na orientację i w terenie. Zawody odbędą się w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Na zawodników czekają tytułowe 3 rzeki, a więc Wkra, Narew, Wisła a poza tym Twierdza Modlin, jej liczne umocnienia i forty, Kampinoski Park Narodowy oraz tereny okolicznych gmin. Rajd odbędzie się w dniach od 11 do 13 października 2013 roku.

3 RZEKI Adventure Race (fot. Piotr Dymus)

3 RZEKI Adventure Race (fot. Piotr Dymus)

W ramach rajdu zostaną zorganizowane 3 trasy o różnym stopniu trudności i składające się z różnej ilości dyscyplin.

  • 10 km – bieg na orientację na dystansie ok. 10 km, rozgrywany w okolicy Twierdzy Modlin. Start indywidualny.
  • 50 km – typowy rajd przygodowy składający się z różnych dyscyplin: bieganie, rower, kajaki, zadania specjalne. Start w zespołach dwuosobowych.

Trasa 50 km z założenia ma służyć rekreacji i dobrej zabawie – nie jest tutaj potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt, ani super sprawność. Wystarczy chęć wzięcia udziału w przygodzie.

Rozkład dyscyplin trasy SPEED – 50 km

Rozkład dyscyplin trasy SPEED – 50 km

  • 150 km – typowy rajd przygodowy składający się z różnych dyscyplin: bieganie, rower, kajaki, rolki, zadania specjalne. Start w zespołach dwu i czteroosobowych.

Trasa 150 km jest przeznaczona dla osób o lepszej wytrzymałości fizycznej, na trasie spędza się kilkanaście godzin czy nawet dobę, teren obu tras jest podobny, jednak poziom zmęczenia rośnie proporcjonalnie do dystansu.

Rozkład dystansów trasy MASTERS – 150 km

Rozkład dystansów trasy MASTERS – 150 km

 

Więcej informacji: www.rajd3rzeki.hillsprint.pl

O rajdach przygodowych myślę jak o stopniu doktorskim w życiu. Przyjmuję cenne lekcje podczas zawodów i przekładam je na życie rodzinne, zawodowe, osobiste… – Amerykanin Ian Adamson, jeden z najlepszych zawodników na świecie.

Przygoda na najwyższym poziomie

Rajdy przygodowe przywędrowały do Polski z Nowej Zelandii – królestwa sportów outdoorowych. Powstały z inicjatywy ludzi, którzy pasjonowali się sztuką przetrwania w trudnych warunkach, uwielbiali kontakt z naturą, a do tego wszystkiego chcieli włączyć sportową rywalizację. Szczyt popularności osiągnęły w latach 90., gdy na wyobraźnię ludzi działały filmy kręcone podczas Eco Challenge – rajdów rozgrywanych w najdzikszych rejonach świata, takich jak Patagonia, Borneo czy Australia.

3 RZEKI Adventure Race - etap rowerowy (fot. Piotr Dymus)

3 RZEKI Adventure Race – etap rowerowy (fot. Piotr Dymus)

Obecnie organizuje się wiele imprez kierowanych do osób traktujących rajdy rekreacyjnie lub chcących spróbować czegoś nowego. Pojawia się coraz więcej zawodów miejskich, a w ramach dłuższych rajdów również trasy kilkudziesięciokilometrowe, z którymi zmierzyć może się absolutnie każdy.

Rajdowe początki…

Pięć lat temu, zupełnie przypadkiem, zobaczyłem informację, że ktoś poszukuje partnera do startu w Biegu Rzeźnika. Dziś Rzeźnik stał się już biegiem kultowym – absolutnym „must do” na liście celów każdego biegacza ultra. Odbywa się on w Bieszczadach na trasie z Komańczy do Ustrzyk Górnych i liczy ok. 80 kilometrów. Do tamtej pory nigdy nie przebiegłem więcej niż 15 kilometrów. Ale bardzo lubię te góry, szybko więc odpisałem, że chętnie spróbuję swoich sił. Chciałem sobie udowodnić, że stać mnie na taki wyczyn, że potrafię pokonać siebie, przesunąć granicę własnych możliwości. Wydawało mi się, że ktoś, kto może czegoś takiego dokonać, jest niemal półbogiem.

Strony: 1 | 2 | 3

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn