Dziś startują Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem – program festiwalu

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 września 2013 11:20

W dniach od 4 do 8 września w Zakopanem odbędą się Spotkania z Filmem Górskim. Gościem specjalnym będzie wybitny himalaista Simone Moro.

Tegoroczny festiwal będzie wyjątkowym czasem nie tylko spotkań, ale i opowieści o tych, którzy pozostali w górach na zawsze. W roku 2013 góry upomniały się o zbyt wielu naszych przyjaciół, wspaniałych alpinistów, zapisanych trwale w historii polskiego himalaizmu.

Zapraszamy na opowieści o Jurku Kukuczce, Maćku Berbece i Arturze Hajzerze, na wędrówkę Ich śladami i wspomnienia, dzięki którym znów będą z nami. Wysłuchamy niezwykłych historii, bo jak powiedział Jurek Kukuczka: W ciągu miesiąca intensywnego życia w górach przeżywa się tyle, co zwyczajnie w czasie kilku lat; to jest zajęcie dla ludzi zachłannych na życie – życia człowiekowi jest za mało …

Zapraszamy na spotkanie z Simone Moro, wybitnym włoskim himalaistą i pilotem, który opowie o eksploracjach, projektach i przygodach, o tym jak zmienia się himalaizm od czasu pierwszych podbojów Everestu, o odwadze i uporze, tak  potrzebnych do spełniania marzeń.

Na Gości 9.SzFG czekają pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych, wiele premier, spotkania z reżyserami, himalaistami i podróżnikami. Nie zabraknie Bloku Praw Człowieka w Górach, Górskiej Wycieczki w Stylu Retro i Pucharu Polski w Boulderingu. Ruszamy też z nowym projektem Akademii Górskiej – wykłady o bezpieczeństwie w górach i podstawach ratownictwa przeznaczone są zarówno dla wspinaczy, jak i turystów.

Zatrzymajcie się Państwo na kilka dni na Spotkaniach.

Organizatorzy 9. Spotkań z Filmem Górskim

Program 9. Spotkań z Filmem Górskim

ŚRODA, 4 września

Kino Sokół, ul. Orkana 2 

  • 14.00 – 22.00 Międzynarodowy konkurs filmowy – projekcje BLOK I i II

Plac Niepodległości

  • 18.00 Otwarcie wystawy – Pierwsze zimowe zdobycie Broad Peak

Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12

  • 19.00 – 21.00  Wieczór poświęcony pamięci Maćka Berbeki – wspomnienia przyjaciół Andrzeja Dziuka, Lecha Korniszewskiego, Macieja Pawlikowskiego, Akradiusza Walocha, Macieja Wojaka

CZWARTEK , 5 września

Kino Sokół, ul. Orkana 2

  • 12.00 – 13.30 Prawa Człowieka w Górach, problem handlu ludźmi na terenach górskich, projekcja filmu „Przypadek robotników leśnych”
  • 13.30 – 22.00 Międzynarodowy konkurs filmowy – projekcje BLOK III i IV

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Juliusza Zborowskiego 1

  • 16.00  „Czwartek literacki” dla dzieci

Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn