Garmin Vector™ – tam gdzie liczy się dokładność

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 29 sierpnia 2013 14:42

Garmin, światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, poinformował o dostępności swojego najnowszego rozwiązania do pomiaru mocy dla rowerzystów – Vector™. System został zaprojektowany przy udziale profesjonalnych kolarzy, wyróżnia się lekką i kompaktową konstrukcją. Umiejscowienie go bezpośrednio w obudowie pedałów rowerowych umożliwia szybką instalację i równie prosty demontaż.

Vector dostarcza dokładne i wiarygodne dane dotyczące balansu mocy dla prawej i lewej nogi i przekazuje je za pośrednictwem bezprzewodowego protokołu ANT+™ do kompatybilnych urządzeń. System Vector zostanie zaprezentowany podczas targów Eurobike i Interbike oraz na Ironman – Mistrzostwach Świata w Triathlonie.

Garmin, Vector

Garmin, Vector

Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie i cierpliwość, jaką wykazali rowerzyści, którzy śledzili naszą długą pracę nad stworzeniem systemu Vector. Chcieliśmy mieć pewność, że oddajemy im do użytku narzędzie, które spełnia najwyższe standardy – powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. –Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że możemy wreszcie zaprezentować nasze najnowsze osiągnięcie – narzędzie, które dostarczy rowerzystom wiarygodnych danych o mocy pedałowania, dzięki umiejscowieniu czujników systemu Vector bezpośrednio na pedałach. Ogólna dostępność, prosty montaż i możliwość dokładnego pomiaru – to wszystko sprawia, że Vector ma szansę stać się jednym z najbardziej popularnych wśród cyklistów rozwiązań – podsumowuje.

Prosto i mobilnie

Dla wielu miłośników sportów rowerowych zakup miernika mocy, ze względu na skomplikowany montaż, wysokie koszty oraz konieczność ingerencji w konstrukcję roweru, nie był praktycznie brany pod uwagę.

W odróżnieniu od innych rozwiązań, system Garmin Vector można własnoręcznie zainstalować na rowerze, bez konieczności odwiedzania specjalistycznego serwisu i skomplikowanego procesu kalibracji. Dzięki prostemu systemowi montażu można bez problemu korzystać z pojedynczego systemu Vector na kilku różnych rowerach. Takie rozwiązanie jest wygodne, jeśli planujemy podróż lub wypożyczenie roweru.

Wbudowany czujnik kadencji znacznie upraszcza czynności kalibracyjne, nie ma potrzeby instalacji dodatkowych mierników. Vector jest zgodny z pedałami z rodziny LOOK Keo. Sam czujnik zamknięty jest trwale w szczelnej obudowie wałka pedałów. Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+™ system Vector umożliwia także bezproblemową aktualizację oprogramowania. Aby przekonać się jak działa system Vector w praktyce wystarczy odwiedzić stronęwww.garmin.com/Vector.

Niech moc będzie z Tobą

Vector to narzędzie przydatne w ocenie wydajności i monitorowania zakładanych celów treningowych dla tych wszystkich, dla których rower nie jest tylko środkiem komunikacji. Moc jest obiektywnym wskaźnikiem wyników jazdy na rowerze każdego dnia, niezależnie od warunków pogodowych lub samopoczucia. Dostarczane przez system dokładne i wiarygodne dane pozwalają w wymierny sposób ocenić wydajność, nasze mocne    i słabe strony, aby zaplanować optymalny i dostosowany o indywidualnych możliwości trening. Profesjonalni kolarze jako pierwsi dostrzegli zalety takiego rozwiązania.

Obecnie podczas treningów i wyścigów prawie każdy z nich korzysta z możliwości, jakie oferuje miernik mocy. Działanie urządzenia Vector opiera się na pomiarze wychylenia wałka pedału podczas pedałowania.

Dzięki porównaniu zmierzonego wychylenia z ustawieniem fabrycznym uzyskanym podczas kalibracji, urządzenie Vector może określić, z jaką siłą naciskany jest pedał. Miernik Vector mierzy siłę przykładaną do pedału kilkaset razy w ciągu każdej sekundy.

Natomiast wbudowane akcelerometry mierzą rytm pedałowania. Czujniki mocy i jego elektronika są trwale zamknięte w obudowie wałka pedałów, jednym z najbardziej wytrzymałych podzespołów w konstrukcji roweru.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn