Zakończyła się kolejna edycja The North Face® Lavaredo Ultra Trail – Wolfe pokazuje klasę

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 02 lipca 2013 9:19

Zgodnie z pojawiającymi się wcześniej zapowiedziami, opady śniegu w wyższych partiach gór zmusiły organizatorów The North Face® Lavaredo Ultra Trail do zmiany przebiegu trasy i przełożenia startu ultramaratonu.

Od samego początku w wyścigu prowadzili faworyci rywalizacji – Mike Wolfe oraz Mike Foote. Niestety w okolicach 42 kilometra pobiegli oni zgodnie z oznaczeniem pierwotnej trasy, w kierunku Tre Cime di Lavaredo, a nie w dół do Val Rienza. Oznaczało to dla nich dodatkowe 6 kilometrów i 500 metrów w górę. Kiedy dotarli do schroniska Auronzo mieli ok. 30 minut straty do prowadzącego. Wolfe zdołał dokonać niesamowitego wyczynu wyprzedzając przed metą 7 kolejnych zawodników i finiszując na drugim miejscu!

The North Face® Lavaredo Ultra Trail – Wolfe pokazuje klasę (fot. Alessandro Belluscio/Cortina Ultra Trail)

The North Face® Lavaredo Ultra Trail – Wolfe pokazuje klasę (fot. Alessandro Belluscio/Cortina Ultra Trail)

Kiedy zorientowałem się, że przez 45 minut biegłem nie tą trasą, którą powinienem byłem oszołomiony, ale nie chciałem rezygnować. Rozpocząłem wyścig jeszcze raz, dając z siebie wszystko. Nie mogę uwierzyć, że zająłem 2. miejsce – powiedział  na mecie.

Mimo starań, Amerykaninowi nie udało się dogonić Sebastiena Spehlera, zwycięzcy tegorocznego The North Face® Lavaredo Ultra Trail. Dla 25 – letniego Francuza był to debiut w ultramaratonie, miał więc w ostatnią sobotę naprawdę duży powód do radości.

The North Face® Lavaredo Ultra Trail – Wolfe na drugim miejscu (fot. Alessandro Belluscio/Cortina Ultra Trail)

The North Face® Lavaredo Ultra Trail – Wolfe na drugim miejscu (fot. Alessandro Belluscio/Cortina Ultra Trail)

Nieznacznej zmianie uległa także trasa rozgrywanego równolegle do ultramaratonu, 46 – kilometrowego Cortina Trail. Tutaj dużą niespodziankę sprawiła Polka Katarzyna Zając, która zwyciężyła z przewagą ponad 4 minut nad drugą tego dnia Rosanną Tavana.

Z roku na rok na listach startowych imprez takich jak The North Face® Lavaredo Ultra Trail czu Ultra Trail du Mont Blac pojawia się coraz więcej zawodników i zawodniczek z Polski. Bez wątpienia jest to wskaźnik rosnącej popularności tej formy biegania w naszym kraju.

Więcej informacji na temat biegu znaleźć można na:

www.ultratrail.it

www.thenorthface.com

 

Informacja prasowa marki The North Face

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn