Nowa marka na polskim rynku – Trangoworld

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 18 lipca 2013 17:10

Już niebawem w sklepach pojawią produkty nowej marki outdoorowej, która właśnie debiutuje na polskim rynku. Jest nią Trangoworld, prosto z gorącej Hiszpanii.

Firma Trangoworld została założona w Saragossie w 1928 roku i do chwili obecnej tam właśnie posiada swoją siedzibę. Specjalizuje się w produkcji sprzętu turystycznego, alpinistycznego i kempingowego.

Trangoworld_logo

Efektem doświadczenia oraz własnego zaplecza badawczo-technicznego są wysokiej jakości maty samopompujące. Ich produkcja odbywa się w Hiszpanii, w siedzibie firmy.

trang-_maty

Uznanie i popularność w Europie marka Trangoworld zdobyła jednak głównie dzięki swojej szerokiej ofercie spodni trekkingowych oraz wspinaczkowych. W ofercie Trangoworld znajduje się ponad 30 modeli spodni.

O wyjątkowości oferty spodni Trangoworld świadczy ich doskonały krój, nietuzinkowe wzornictwo, najwyższej jakości materiały oraz wykonanie. Spodnie szyte są przede wszystkim w Europie – mówi Michał Niemiec, właściciel firmy Novus, dystrybutora marki w Polsce. – Do ich produkcji firma stosuje sprawdzone materiały, tj. Schoeller, Cordurę, Suplex, zamki YKK, a w przypadku spodnie wspinaczkowych najwyższej jakości bawełnę z Lycrą. Hiszpańskie pochodzenie skutkuje wyjątkowym wzornictwem i dbałością o detale, np. dwukolorowe zamki, guzik z haczykiem, pasek w zestawie. Krój spodni z pewnością będzie odpowiadał sylwetkom Polaków – dodaje.

Trangoworld to także szeroka kolekcja odzieży do wspinaczki, głównie boulderingu. Kolekcja składa się przede wszystkim z długich i krótkich spodni oraz koszulek, choć znajdziemy w niej także bluzy, kurtki, biustonosze, paski i crashpady.

Trango world współpracuje z Davem Grahamem

Trango world współpracuje z Davem Grahamem

Firma współpracuje nad projektem tych produktów z uznanymi wspinaczami, do których należą m.in. Dave Graham, Ramón Julián, Daila Ojeda, Ignacio Sánchez, Andrea Cartas i Bruno Macias.

Trango_boulder2

Poza tym marka ma w ofercie obuwie górskie i turystyczne, namioty, plecaki i szeroką kolekcję odzieży.

Na polskim rynku oferowane będą wszystkie produktu marki. W początkowym okresie jednak w sklepach dostępne będą głównie spodnie i maty. Wybrane produkty można już spotkać na rynku, natomiast pierwszym pełnym sezonem marki w Polsce będzie lato 2014.

Więcej informacji o marce znajduje się na stronie: www.trangoworld.com

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. kkakakka napisał(a):

    Przecież ta marka od końca lat 90. jest dostępna w Sklepie Podróżnika

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn