Nocny bieg dla upamiętnienia Artura Hajzera – “Bieg dla Słonia”

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 16 lipca 2013 9:43

W dniu 7 sierpnia 2013 roku, miesiąc po tragicznym wypadku na Gasherbrum I, w którym zginął Artur Hajzer, odbędzie się dedykowany Arturowi „Bieg dla Słonia”. 7-kilometrowa trasa będzie wiodła wokół Stadionu Śląski Chorzów. Bieg wystartuje o godzinie 22:00 przy pomników Górników.

Artur Hajzer był jednym z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, zdobywcą siedmiu ośmiotysięczników, kierownikiem programu “Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”, współwłaścicielem marki HiMountain, autorem książek. W środowisku alpinistów i przez kolegów nazywany był “Słoniem”. Bieg poświęcony jest jego pamięci.

Artur Hajzer

Artur Hajzer

Bieg odbędzie się na częściowo oświetlonej trasie – organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do biegu z włączonymi czołówkami. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie prowadzona klasyfikacja, po zakończeniu biegu odbędzie się konkurs wśród wszystkich uczestników z nagrodami niespodziankami. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Program zawodów:

  • od godziny 20:00 rejestracja uczestników biegu pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego
  • godzina 21:50 zakończenie rejestracji
  • godzina 22:00 start biegu
  • godzina 23:00 zakończenie biegu

Ewentualne pytania dotyczące biegu należy kierować do Augusta Jakubika: tel. 506334584, e-mail: a.jakubik@awf.katowice.pl.

Bieg_dla_Slonia

Organizatorami „Biegu dla Słonia” są Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki, Polskie Radio Katowice S.A., Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie oraz Park Śląski.

Więcej informacji na Facebooku.

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn