Monterra – nawigacja z Androidem™ i Wi-Fi dla miłośników przygód

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 30 lipca 2013 12:27

Marka Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje wielofunkcyjne urządzenie nawigacyjne Monterra. Jest to pierwsze w ofercie firmy Garmin urządzenie nawigacyjne, które oprócz obsługi GPS oferuje także bezprzewodową komunikację za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi oraz zarządzane jest przez system operacyjny Android.

Urządzenie zapewnia miłośnikom aktywnej turystyki oraz zawodowcom korzystającym z urządzeń GPS typu outdoor możliwość idealnego dostosowania go do własnych potrzeb. Dzięki modułowi Wi-Fi, w prosty sposób można uzyskać dostęp do Google Play Store™, pobierać aplikacje bezpośrednio do urządzenia i korzystać z nich w dowolnym miejscu, bez względu na to, jak surowe warunki w nim panują.

Monterra_LR

Monterra stwarza entuzjastom wypraw w nieznane unikatową możliwość dostosowania urządzenia GPS do swoich indywidualnych wymagań – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. – Z 4-calowym, kolorowym, multidotykowym wyświetlaczem, wyjątkową funkcją 3DMapMerge i możliwością tworzenia aplikacji, Monterra wynosi nawigację turystyczną na zupełnie nowy poziom. Użytkownicy będą mogli wykorzystywać jej możliwości bez względu na trudność terenu.

Stworzona do pracy w trudnych warunkach

Wytrzymała, wodoodporna (IPX7) obudowa zapewnia komfort użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. System podwójnego zasilania został zaprojektowany specjalnie z myślą o długich wyprawach w nieznane. Do wyboru mamy zasilanie urządzenia za pomocą akumulatora litowo – jonowego bądź baterii typu AA, co zapewnia możliwość korzystania z łączności GPS nawet do 22 godzin.

Monterra wyposażona jest w 4-calowy, bardzo wytrzymały wyświetlacz wykonany ze szkła mineralnego. Transflektywna powłoka gwarantuje bardzo dobrą czytelność nawet przy silnym nasłonecznieniu. Dodatkowy system podświetlania diodami LED doskonale sprawdza się w warunkach ograniczonego oświetlenia. Dzięki temu z nawigacji Monterra możemy komfortowo korzystać praktycznie o każdej porze dnia.

Bogactwo aplikacji

Wykorzystanie popularnego systemu Android oraz możliwość bezprzewodowego połączenia z siecią dają użytkownikom Monterra dostęp do rozległej bazy aplikacji sklepu Google Play. Wśród tysięcy programów można znaleźć szereg przydatnych dla globtroterów i fanów aktywnego wypoczynku narzędzi – od rozbudowanych i profesjonalnych systemów nawigacyjnych z dziedziny rolnictwa czy leśnictwa, po proste aplikacje rekreacyjne pozwalające na zaplanowanie weekendowego wypadu za miasto.

Dodatkowo, dla użytkowników urządzenia Monterra czeka niespodzianka w postaci preinstalowanego, popularnego w Europie, outdoorowego programu PeakFinder, który umożliwia określenie położenia i nazw najbliższych szczytów górskich. Garmin zachęca również użytkowników do tworzenia nowych aplikacji wykorzystujących bogaty zestaw sensorów i czujników, w które wyposażona jest Monterra.

Precyzyjna lokalizacja

Monterra wykorzystuje również najnowsze osiągnięcia w dziedzinie łączności. Dzięki wysokiej czułości oraz dwuzakresowemu odbiornikowi GPS i GLONASS urządzenie szybko lokalizuje satelity i utrzymuje stabilność połączenia nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak górskie kaniony. Aby jeszcze dokładniej określać pozycję, Monterra została również wyposażona w 3-osiowy kompas, akcelerometr i żyroskop, który wskazuje kierunek nawet podczas postoju.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn