Magda Łączak i Marcin Świerc najlepsi w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 25 lipca 2013 11:20

Prawie 500 zawodników  i 100 zawodniczek zostało sklasyfikowanych w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB 2013. Aby pojawić się w rankingu należało wziąć udział w przynajmniej jednym biegu, który wchodził do cyklu: Biegu Marduły (czerwiec, Tatry), Maratonie Gór Stołowych (lipiec, Góry Stołowe) i Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich (lipiec, Dolny Śląsk). W tym ostatnim punkty w cyklu były przyznawane na jednej z trzech tras Biegu 7 Szczytów (235km!), Złotym Maratonie (42km) i Złotym Półmaratonie (21km).

PDS_9618

Pierwszych czterech mężczyzn wzięło udział we wszystkich trzech biegach, ale tylko Marcin Świerc wygrał każdy, w którym startował (Marduła, Maraton Gór Stołowych i Złoty Maraton) i ze sporą przewagą wygrał cały cykl. To też prawdopodobnie wróży, kto ma szansę w tym sezonie być najlepszym biegaczem górskim na dłuższych dystansach…

Drugie miejsce przypadło Pawłowi Dybkowi, koledze Marcina z Teamu Salomon Suunto, który do ostatniej chwili nie był pewien, czy w ogóle uda mu się wskoczyć na podium. Ale trzecie miejsce w Złotym Maratonie wystarczyło na srebro. Trzeci z panów Robert Faron był drugi w ostatnich zawodach, co dało mu brąz w ostatecznej klasyfikacji.

Marcin Świerc

Marcin Świerc

U najwyżej sklasyfikowanych pań tylko Magda Łączak ścigała się trzy razy, ale Marzka Janerka-Moroń, która zajęła drugie miejsce, wygrała najdłuższy bieg górski w Polsce Bieg 7 Szczytów, i już tylko za to należało jej się bardzo wysokie miejsce. Natomiast trzecia Kinga Pachura świetnie zaprezentowała się w Złotym Półmaratonie, co po starcie w Biegu Marduły zapewniło jej podium.

Magda Łączak

Magda Łączak

Ideą cyklu Salomon S-LAB było umożliwienie rywalizacji zawodnikom na trudnych, górskich trasach i wyłonienie najlepszych  w dłuższych biegach górskich. W obu kategoriach kobiet i mężczyzn nagradzano po 10 osób, które oprócz sprzętu biegowego z serii S-LAB, otrzymywały nagrody finansowe. Pula nagród wyniosła ponad 20 tyś zł.

Do udziału w cyklu zapraszamy także w 2014 roku! Pełne wyniki i ranking: http://trailrunning.pl/wyniki-2/

Zrzut ekranu 2013-07-25 (godz. 11.11.44)

Zrzut ekranu 2013-07-25 (godz. 11.11.35)

Monika Strojny

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn