Dziś ruszyły najważniejsze tragi outdoorowe w Europie – OutDoor 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 11 lipca 2013 9:36

Najnowsze trendy kolorystyczne i stylistyczne, innowacyjne technologie, przełomowe konstrukcje, tysiące premierowych produktów i… powrót do przeszłości – tak można w skrócie przedstawić rozpoczynające się dzisiaj w Niemczech targi OutDoor 2013. Redakcja Outdoor Magazynu jest już na miejscu – niebawem gorące wieści prosto z serca outdoorowego świata.

Targi OutDoor 2013 odbywają się nad Jeziorem Bodeńskim, w miejscowości Friedrichshafen. Potrwają cztery dni, od 11 do 14 lipca. Na targowych halach wystawi się 900 wystawców z 39 krajów.

Targi OutDoor 2013 (fot. Outdoor Magazyn)

Targi OutDoor 2013 – przed otwarciem (fot. Outdoor Magazyn)

Targi OutDoor są najważniejszą, letnią wystawą branży outdoorowej w Europie. Jeśli ktoś zajmuje się produkcją, dystrybucją lub sprzedażą produktów outdoorowych – musi tu być! Jest to także najważniejsza letnia impreza dla mediów interesujących się sprzętem outdoorowym – nie mogło nas więc zabraknąć.

Polski akcent

Na tegorocznych targach OutDoor 2013 swoje najnowsze produkty wystawi także pięciu polskich wystawców. Wśród nich zaprezentuje się producent odzieży i akcesoriów do wspinaczki – marka Milo, producent skarpet – marka Nordhorn, producent odzieży i sprzętu wypełnionego puchem – marka Pajak-Sport, właściciel outdoorowej marki Fjord Nansen – firma SZANTI oraz producent  termosów i kubków termicznych – marka Termite.

Poza wystawcami z Polski, nad Jeziorem Bodeńskim pojawi się ponad trzydziestu polskich reprezentantów zagranicznych marek. Można się także spodziewać wielu odwiedzających z Polski – głównie przedstawicieli sklepów.

Konferencje i pokazy

Targi OutDoor to nie tylko prezentacja najnowszych produktów wszystkich liczących się na outdoorowym rynku marek, ale także wiele konferencji, podczas których poruszane będą najważniejsze tematy dotyczące branży outdoor, m.in. nowe zjawiska w sprzedaży, zrównoważony rozwój, bluesign oraz trendy odzieżowe.

Targi OutDoor 2013 (fot. Outdoor Magazyn)

Targi OutDoor 2013 – próba przed dzisiejszymi pokazami (fot. Outdoor Magazyn)

Dodatkowego smaczku imprezie dodaje fakt, że w tym roku targi OutDoor obchodzą swoje 25. urodziny. Możemy więc liczyć na podróż do przeszłości – wybrane modele historycznej odzieży powrócą na wybieg OutDoor Fashion Show, historyczne i przełomowe produkty będzie można podziwiać na specjalnej, obszernej wystawie. Dzięki temu można zobaczyć ewolucję produktów outdoorowych, a także nietrafione pomysły, które po swojej premierze nie przebiły się na outdoorowe szlaki.

Targi OutDoor 2013 - wystawa historycznego sprzętu outdoorowego (fot. Outdoor Magazyn)

Targi OutDoor 2013 – wystawa historycznego sprzętu outdoorowego (fot. Outdoor Magazyn)

OutDoor_2013_2

berghaus_old

OutDoor_2013_old1

Lowa_old

Mammut_old

Poza historycznymi produktami, na wybiegu będziemy mogli także podziwiać najnowsze propozycje marek outdoorowych, a wszystko w mocno tanecznym wydaniu.

Nagroda OutDoor Industry Award 2013

Jeszcze dziś wieczorem podczas uroczystej ceremonii poznamy zwycięzców nagrody OutDoor Industry Award, która jest najwyższym wyrazem uznania branży outdoorowej dla innowacyjnych produktów.

Produkty zostaną nagrodzone w kategoriach: odzież/kaski/obuwie, plecaki/bagaż, sprzęt wspinaczkowy, sprzęt kempingowy, śpiwory, akcesoria, innowacyjne materiały oraz produkty o wysokiej wartości ekologicznej.

Nadany zostanie również tytuł „OutDoor Celebrity of the Year 2013” dla osobowości, która dokonała specjalnego wkładu w branżę outdoorową.

Sportowo na targach

Targi OutDoor to także moc sportowych emocji. W tym roku po raz pierwszy boulderowa elita będzie rywalizować podczas Pucharu Niemiec we Friedrichshafen. W dniach 12 i 13 lipca sportowcy będą walczyć o tytuł Mistrza Niemiec 2013. Zawody będą transmitowane na żywo przez internet.

Natomiast biegacze będą mogli zmierzyć się podczas zawodów Gore Trail Running Parcours na otwartym terenie West Open Air Grounds, gdzie naturalne przeszkody pozwolą każdemu chętnemu spróbować swoich sił i umiejętności.

Trasa z przeszkodami, która biegnie przez różnorodny teren, będzie równocześnie polem zmagań, które wyłonią w piątek i sobotę najszybszego biegacza przełajowego Europy. Finał tych zawodów odbędzie się w sobotę 13 lipca o 18:00.

Dodatkową atrakcją na otwartym terenie West Open Air Grounds będą slackline i waterline, które wymagają doskonałego zmysłu równowagi i pewnego kroku, jeśli nie chce się skończyć w zimnej wodzie. Dla chętnych dostępna będzie również tyrolka.

***

Póki co będziemy raczyć Was zdjęciami prosto z targów na Facebooku, a już wkrótce relacja o najciekawszych produktach, których możemy się spodziewać latem 2014.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn