Za nami X Bieg Rzeźnika i II Rzeźniczek

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 czerwca 2013 16:54

W miniony weekend, 31 maja, odbył się X Bieg Rzeźnika, w którym wystartowało 408 drużyn. Dzień później, 1 czerwca, miał miejsce II Rzeźniczek, w którym wzięło udział 140 osób.

Bieg Rzeźnika jest towarzyskim rajdem miłośników biegania i Bieszczadów. Blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa (prawie 78 km) wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin, biega się parami.

Bieg Rzeźnika to więc nie tylko mierzenie się z trudną, bieszczadzką trasą, ale przede wszystkim ze swoim partnerem (partnerką) i z samym sobą.

Start X Biegu Rzeźnika (fot. Outdoor Magazyn)

W tym roku o 3:30 w nocy na starcie w Komańczy stanęło 408 drużyn, czyli 816 zawodników. Po deszczowej nocy, nad ranem padało nieco mniej, w ciągu dnia rozpogodziło się już zupełnie. Trasa była jednak mokra, pełna wilgotnego błota, co podnosiło poprzeczkę biegu.

Bieg_Rzeznika11

Bieg_Rzenika12

Bieg_Rzeznika1

Ostatecznie nie udało się pobić rekordu trasy, ustanowionego w 2012 roku przez Marcina Świerca i Piotra Hercoga – 08:09:47. W tym roku jako pierwsi na metę wbiegli Oskar Zimny i Michał Joachymek z drużyny Weekendowy Reset, z czasem 09:14:41.

Rekord trasy został za to pobity w kategorii kobiet. Najszybciej na mecie stanęły Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Sabina Giełzak, z drużyny INOV-8 GIRLS, z czasem 10:00:40.

W kategorii Mix (damsko-męskiej) zwyciężyła drużyna INOV-8, czyli Agata Matejczuk i Maciej Więcek z czasem 09:28:12.

W Biegu Rzeźnika startowała także drużyna Outdoor Magazynu – Michał Unolt i Michał Gałuszka, którzy na metę wbiegli z czasem 11:55:03, zajmując 54 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Drużyna Outdoor Magazynu - Michał Unolt i Michał Gałuszka (fot. Outdoor Magazyn)

Drużyna Outdoor Magazynu – Michał Unolt i Michał Gałuszka (fot. Outdoor Magazyn)

Pamiętajmy jednak, że to bieg towarzyszki i zwycięzcami są wszyscy, którzy ukończyli rywalizację w limicie czasu. X Bieg Rzeźnika ukończyło 360 drużyn.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6