Red Bull X-Alps – opis sprzętu zawodnika

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 12 czerwca 2013 10:39

Uczestnicy odbywającego się 7 lipca wyścigu Red Bull X-Alps 2013, będą wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do latania i wspinaczki. Jeszcze 10 lat temu, gdy zawody odbywały się po raz pierwszy,  każdy śmiałek dźwigał ze sobą ponad 20 kg – obecnie cały ekwipunek waży mniej niż 10 kg.

Oto elementy sprzętu, które będzie miał przy sobie w trakcie wyścigu amerykański zawodnik Red Bull X-Alps 2013 – Honza Rejmanek.

Wyposażenie zawodnika - Kolejność opisu zdjęcia zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od lewego, górnego rogu (fot. Red Bull)

Wyposażenie zawodnika – Kolejność opisu zdjęcia zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od lewego, górnego rogu (fot. Red Bull)

Lotnia UP Trango XC2:

Magazyn Cross Country uznał Trango XC2 za jedno z najlepiej sprawdzających się skrzydeł sportowych. Charakteryzuje się ono specjalnym, cienkim olinowaniem. Skrzydło Honzy to wyjątkowa, lekka wersja XC2, stworzona specjalnie na potrzeby wyścigu.

Śpiwór biwakowy Black Diamond Twilight:

Ten wodoodporny, ale lekki śpiwór został zaprojektowany tak, aby umożliwić przetrwanie nocy na świeżym powietrzu. Wewnątrz niego zawodnicy upchną swoje lotnie tak, aby stworzyć idealny schron.

Osobisty GPS:

„Trzymam na swoim GPS zdjęcie swojego syna Martina, żeby nigdy nie zapominać, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze”– mówi Honza.

Pieps Global Finder:

To ratujące życie narzędzie nawigacyjne – w pełni funkcjonalny GPS, który dostarcza także informacji o pogodzie oraz pozwala na wysyłanie i otrzymywanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem sieci satelitarnej – niezbędne w sytuacjach kryzysowych. www.pieps.com

GoPro Hero3:

Każdy zawodnik będzie miał ze sobą Hero3, aby zapewnić fanom możliwość śledzenia akcji na żywo

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn