Global Custom Fit – komfort, ochrona, stabilność w butach Aku

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 czerwca 2013 15:40

Wygoda, lekkość i trwałość – tego przed wszystkim oczekujemy od dobrych butów, niezależnie od faktu, czy mówimy o butach wspinaczkowych czy trekkingowych. Musi być po prostu wygodnie, a stopie ciepło i sucho. I najlepiej, gdyby te idealne buty służyły nam przez długie lata. Do ich stworzenia nie wystarczy jednak nawet najnowocześniejsza technologia – dobre buty powstają dopiero z połączenia nowoczesnej wiedzy technologicznej z tradycyjnym rzemiosłem. Wie o tym włoska firma AKU, która od wielu lat z powodzeniem tworzy buty najwyższej jakości. Potwierdza to fakt, że AKU jest jedną z pierwszych włoskich firm, które mogły stosować w swoich produktach membranę GORE-TEX®.

AKU

W wyniku ciągłych badań prowadzonych przez AKU nad możliwie najdokładniejszym odtworzeniem anatomii ludzkiej stopy powstała technologia Global Custom Fit. Zapewnia ona maksymalne dopasowanie się obuwia do stopy indywidualnego użytkownika dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych i materiałów podnoszących komfort.

Ten innowacyjny system obejmuje kilka technologii:

  • AIR SYSTEM (AS) – na który składają się Air Infinity i Air8000,
  • EXOSKELETON (EXO),
  • DYNAMIC STABILIZER (DS),
  • INTERNAL MIDSOLE SYSTEM (IMS),
  • SLOW MEMORY FOAM (SMF),
  • INJECTION LASTING (ING).

gcf_ogolnie

Przyjrzyjmy się im po kolei:

AIR SYSTEM (AS)

Jedną z najważniejszych cech buta górskiego wysokiej jakości jest oddychalność. Jej wysoki poziom zapewnia stopie ciepło i komfort.

AIR 8000 to pierwszy z dwóch systemów stosowanych przez AKU w celu zagwarantowania obuwiu wysokiego poziomu oddychalności.

1_air8000

Opiera się on na specjalnie skonstruowanej tkaninie – jej poziom oddychalności wzrasta w ciągu 24 h, przewyższając konwencjonalne materiały nawet o 11 razy. Technologia Air 8000 została opracowana i opatentowana przez AKU w 1991 r. i do tej pory pozostaje jedną z najnowocześniejszych technologii, zapewniających wyjątkową oddychalność buta górskiego.

Technologiczną dominację osiągniętą dzięki badaniom nad oddychalnością widać doskonale również w przypadku zastosowania wierzchu AIR Infinity, wykonanego z wykorzystaniem systemu warstwowego.

2_air

Podstawową warstwę stanowi mikromateriał o 30% lżejszy i bardziej oddychający od skóry – dodatkowo perforowany, by jeszcze bardziej zmniejszyć jego wagę i zwiększyć oddychalność. Drugą warstwę tworzy nieprujący się materiał o trójwymiarowej strukturze i wyjątkowych właściwościach. Co więcej, te dwie warstwy zostały połączone punktowo, by pozostawić duży obszar swobodnej wentylacji.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn