Wyprawa na Makalu: zespół wyrusza do góry. Celem jest szczyt

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 20 maja 2013 11:07

Dzisiaj, 20 maja br., zespół w składzie Kinga Baranowska i Rafał Fronia opuszcza Bazę i, korzystając z okna wiatrowego, przystępuje do akcji górskiej na Makalu. Celem na dziś jest dotarcie do Obozu II na wysokości 6600 m, a założeniem ogólnym wyjścia – zdobycie szczytu.

Dziś startujemy do góry, do Obozu II na 6600 m, a potem coraz wyżej, już w stronę szczytu. Trzymajcie kciuki za nas i za dobrą pogodę :) – napisała o 03:30 w nocy czasu polskiego w wiadomości tekstowej Kinga Baranowska – Na 23 maja planujemy atak szczytowy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zmianę ze względu na lepsze prognozy w tym dniu. Wczoraj byliśmy już sami 
w bazie, pozostałe osoby wyszły już w niedzielę bądź opuściły bazę. Będziemy starali się Was na bieżąco informować z kolejnych etapów, pozdrowienia!

Kinga Baranowska w Obozie II na wysokości 6600 m n.p.m. (fot. arch. Kinga Baranowska)

Kinga Baranowska w Obozie II na wysokości 6600 m n.p.m. (fot. arch. Kinga Baranowska)

Zespół musiał podjąć trudną decyzję – w górnych partiach od kilku tygodni występują spore opady, w związku z czym nie zapowiada się typowe okno pogodowe z pięknym słońcem i flautą. Są jednak szanse, że pomiędzy 22-24 maja wiatr utrzyma się na niskim poziomie ok. 30km/h.

W drodze do dwójki (fot. arch. Kinga Baranowska)

W drodze do dwójki (fot. arch. Kinga Baranowska)

 

Nieustanny wiatr na Makalu (fot. arch. Kinga Baranowska)

Nieustanny wiatr na Makalu (fot. arch. Kinga Baranowska)

W bazie nie było możliwości połączenia sił z innym zespołem, gdyż do niedzieli były tam jedynie pojedyncze niezdecydowane osoby lub grupy wchodzące „na tlenie”, z czym łączy się zawsze inne tempo wejścia. Przez ostatni tydzień Kinga i Rafał regenerowali się w Bazie Głównej na 5600 m, czują się dobrze i są dobrej myśli.

Bieżące relacje: www.kingabaranowska.pl oraz www.facebook.com/KingaBaranowskaClimber

Informacja prasowa Salewa Polska

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn