Sprinty MTB po ruinach toruńskiego zamku

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 16 maja 2013 12:44

W najbliższą sobotę 18 maja w Toruniu odbędzie się I edycja nowego w Polsce cyklu miejskich wyścigów sprinterskich “Eliminator MTB”. Sceneria ruin zamku krzyżackiego doda z pewnością atrakcyjności tej ciekawej rywalizacji.

Miejskie sprinty eliminacyjne to w Polsce jeszcze rzadkość. Cykl Eliminator MTB z pewnością to zmieni, gdyż w ramach niego odbędą się 3 wyścigi. Pierwszy z nich rozegrany zostanie nieopodal toruńskiej starówki. Test tej lokalizacji odbył się już 13 stycznia podczas pierwszego w Polsce zimowego “eliminatora”.

DSC_0023-kopia

 

Tym razem będzie znacznie cieplej i to nie tylko za sprawą słońca. Po pierwsze na zwycięzców czekają nagrody pieniężne ufundowane przez Votum S.A. i atrakcyjne nagrody rzeczowe (I m. 350 zł + kamera BenQ, II m. 250 zł + ochraniacze G-Form, III m. 200 zł + ochraniacze G-Form – w kategorii mężczyzn).

Po drugie, swój udział zapowiedzieli czołowi zawodnicy m.in. Darek Poroś z MTB Votum Team Wrocław, Paweł Król z WKK Warszawa, czy Bartosz Giemza – Mistrz Polski w BMX Racing.  Co ciekawe każdy z nich specjalizuje się w innej odmianie kolarstwa.

Dla którego z nich trasa w Toruniu okaże się  najłaskawsza dowiemy się już za 3 dni. Ponadto na każdego uczestnika czeka w pakiecie startowym woda mineralna i napój izotoniczny, oraz losowanie nagród po dekoracji zwycięzców.

Pula-nagród---Eliminator-Toruń-18.05.2013

Harmonogram zawodów:

11:00 – 13:00 zapisy w biurze zawodów (ul. Przedzamcze 3)

13:00-13:50 – trening

14:00 – rozpoczęcie zawodów

ok. 18:00 – start wyścigów finałowych

19:00 – dekoracja zwycięzców, zakończenie zawodów

Plan jest orientacyjny i może zmianie.

Szczegóły na www.eliminator-mtb.com

Informacja prasowa organizatora Eliminator MTB

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn