Lato nad Starym Dunajem

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 13 maja 2013 10:40

Kąpiele, żagle, zabawa: zaledwie sześć stacji metra od centrum miasta wiedeńczycy korzystają z uroków lata nad Starym Dunajem.

Stary Dunaj to dawna odnoga Dunaju, która ze względu na czystą wodę i zbliżony do pierwotnego kształt brzegów cieszy się wśród wiedeńczyków ogromną popularnością jako miejsce wypoczynku.

Lato nad Starym Dunajem (fot. Vienna Tourist Board)

Lato nad Starym Dunajem (fot. Vienna Tourist Board)

 

W gorące letnie dni cztery otwarte baseny oferują ochłodę zmęczonym upałem mieszczuchom. Legendarną sławą cieszy się kąpielisko Gänsehäufl, posiadające dwukilometrową plażę, basen z falami, wodny plac zabaw i park linowy. Dzieci najbardziej lubią kąpielisko Angelibad, gdzie rozrywki dostarcza im piaskownica i piracki statek. Kąpieliska Strandbad Alte Donau i Bundesbad Alte Donau również są chętnie odwiedzane przez wiedeńczyków.

Kto nie ma ochoty na pływanie, a mimo to chce spędzić wolny czas nad wodą, może się wybrać w rejs łodzią po Starym Dunaju. Wypożyczalnie oferują łodzie wiosłowe, żaglówki, rowery wodne i motorówki z napędem elektrycznym, a od maja do września po zachodzie słońca można się też wybrać na romantyczny rejs przy świetle księżyca i z lampką Prosecco. Zgłodniałym plażowiczom polecamy położone tuż nad wodą lokale i kawiarniane tarasy.

 

Informacja prasowa Vienna Tourist Board

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn