Konferencja „Kontuzja to nie koniec wspinania” w Dolinie Będkowskiej

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 09 maja 2013 13:35

W dniu 11 maja o godzinie 16:00 na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w kultowym dla polskich wspinaczy miejscu, pod Sokolicą w Dolinie Będkowskiej, odbędzie się konferencja medyczno-techniczna, adresowana do szerokiego grona osób zajmujących się wspinaczką sportową. Tematem przewodnim konferencji są zagadnienia związane z kontuzją, na którą tak jak i w każdej innej aktywności sportowej jesteśmy narażeni.

konferencja-bedkowska

Konferencja „Kontuzja to nie koniec wspinania” to pakiet informacji, na temat tego, jak próbować się przed nią ustrzec, a jeżeli już się zdarzy, to jak sobie z nią radzić by móc wrócić do tego pięknego sportu. Celem konferencji jest dyskusja i wymiana doświadczeń w tym temacie oraz propagowanie wspinaczki sportowej na pięknych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Konferencja odbędzie się w ramach cyklu imprez towarzyszących obchodom 15-lecia Grupy Jurajskiej GOPR.

W programie:

  • 16:00 Startujemy!

Przywitanie przybyłych gości, wspinaczy i ich rodzin. Wprowadzenie w tematykę konferencji.

  • 16:10 Panel nr 1 Wspinaczka – wczoraj, dziś i jutro.

Panel poświęcony istocie wspinaczki, jej rodzajów, historii, tendencjom itp.

Prowadzenie: trenerzy i instruktorzy wspinaczki sportowej.

  • 17:20 Panel nr 2 Wspinaczka – bezpiecznie na Jurze i z poczuciem bezpieczeństwa.

Panel dotyczący bezpieczeństwa, przepisy regulujące kwestie prawne w trakcie uprawiania wspinaczki, opis zdarzeń wymagających interwencji ratowniczej na Jurze, itp.

W tym panelu będzie też blok i rozmowa na temat możliwości wykupienia polisy ubezpieczeniowej na wypadek powikłań wynikających z przypadków losowych w trakcie uprawiania wspinaczki

Polisy dające poczucie zabezpieczenia na terenie Polski, Słowacji i innych krajów, do których bardzo często udajemy się na wspinaczkowe działania.

Prowadzenie: Grupa Jurajska GOPR, PZU.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn