Kinga Ociepka-Grzegulska o sprzęcie marek Ocun i Rock Pillars po majówce na Kalymnos

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 10 maja 2013 11:36

Kinga Ociepka-Grzegulska, jedna z najlepiej wspinających się Polek, niedawno wróciła ze swojego trip’u wspinaczkowego na wyspie Kalymnos, gdzie pokonała m.in. drogi Gaia 8b RP, Punto Caramelo 8a+ OS, Fun de Chichunne 8a OS, Daniboy 8a OS oraz wiele dróg 7c OS. Przed wyjazdem, Kinga wyposażyła się w nowe buty Rock Pillars oraz linę i szpej marki Ocun. Teraz prezentuje swoje pierwsze wrażenia.

Kinga Ociepka-Grzegulska na Kalymnos

Kinga Ociepka-Grzegulska na Kalymnos

Oto produkty, których Kinga używała na Kalymnos:

Torba na linę Ocun Rope Bag Cordura

Torba Posiada wygodne i trwałe szelki. Wewnątrz znajduje się płachta z pętlami do przywiązywania końcówek liny. Wykonany z trwałej i wytrzymałej Cordury®, która zapewnia bardzo dużą odporność na zużycie w wyniku tarcia i zdzierania. Materiały z włókna Cordura® są kilka razy trwalsze od tradycyjnego nylonu. Do kompresji płachty po jej zwinięciu służą dwa paski zapinane klamerkami Duraflex. Wewnątrz kieszonka na przenoszenie portfela, kluczyków do samochodu itp.

Torba na linę Ocun Rope Bag

Torba na linę Ocun Rope Bag Cordura

Kinga: Torba ma wygodne klamry i ściągacz. Płachta jest wystarczająco duża – sprawdza się bardzo dobrze.

Uprząż Ocun Ego

Uprząż Ocun Ego

Uprząż Ocun Ego

EGO dzięki nowej, unikalnej konstrukcji pozwala równomiernie rozłożyć działające naprężenia. Odbywa się to za pomocą specjalnego systemu tasiemek, znajdujących się pomiędzy poszczególnymi warstwami pasa, w jego centralnej części. Pozwala to rozłożyć działające siły równomiernie, na cały obwód tułowia. Oprócz niewątpliwej poprawy stabilności i bezpieczeństwa, sprawia to również, że cała uprząż staje się niewiarygodnie wygodna w użyciu.

Poszczególne elementy uprzęży sportowej Ego wykonane są z wysokiej, jakości pianki, która nie traci swoich właściwości nawet o długim czasie użytkowania. Pianka jest oczywiście perforowana, co gwarantuje doskonałą oddychalność. Od wewnętrznej strony uprząż jest wyłożona syntetyczną skórą – mikrofibrą. To unikalne rozwiązanie zostało zapożyczone z sąsiedniej branży, mianowicie z butów wspinaczkowych. Nie tylko znacząco wpływa na trwałość produktu, ale również sprawia, że uprząż jest wyjątkowo miękka w kontakcie ze skórą. Firma Ocun jako pierwsza zastosowała to nowatorskie rozwiązanie.

Zastosowany w niej system bezpieczeństwa ISS (Initial Safety System) znacząco zwiększa stabilność oraz eliminuje ryzyko błędnego zapięcia. Dodatkowo – EGO wyposażona jest w cztery, nowatorsko rozwiązane, szpejarki. Szybka klamra ze stali nierdzewnej typu SideLock pozwala w łatwy i wygodny sposób dopasować uprząż w pasie, bez konieczności dwukrotnego przeplatania.

Kinga: Jest niesamowicie lekka i bardzo dobrze wykonana – wewnętrzny materiał jest bardzo przyjemny. To naprawdę świetna uprząż sportowa.

Ekspresy Ocun Falcon PAD 16mm

Ekspresy Ocun Falcon PAD 16

Ekspresy Ocun Falcon PAD 16 mm

Dzięki połączeniu karabinków Falcon oraz taśmy PAD 16m o długości 10cm powstał ekspres o optymalnej wielkości i kształcie – wszystko dlatego by ekspres jak najlepiej leżał w ręce, a wpinanie liny było możliwie najszybsze i najwygodniejsze. W nowej kolekcji sprzętu wspinaczkowego firmy Ocun ekspres Falcon jest propozycją szczególnie skierowaną dla wspinaczy sportowych. Dolny karabinek tego niezawodnego zestawu wyposażony jest w gumowe zabezpieczenie utrzymujące karabinek w odpowiedniej pozycji.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn