1,5 kilograma – czyli ile może ważyć zestaw odzieży do wspinaczki na wielowyciągowych drogach?

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 09 maja 2013 12:54

Wschodnie wybrzeże Ziemi Baffina nie należy do najpopularniejszych miejsc wśród wspinaczy. Przede wszystkim dlatego, że wiele ścian nie oferuje dobrych chwytów lub systemów pęknięć umożliwiających wspinaczkę klasyczną. Dodatkowo sama skała bywa naprawdę wilgotna – większość z tych szczytów i skalnych iglic pokryta jest czapami lodowcowymi, a woda powstająca w skutek ich topnienia szuka najprostszej drogi w dół. Poza tym dochodzą trudności związane z koniecznością rozbicia obozu i panującymi tam warunkami atmosferycznymi.

W zeszłym roku przekonali się o tym Hansjörg Auer oraz Iker i Eneko Pou w czasie wyprawy do Perfection Valley. Wspinaczka w stylu jaki preferują Austriak i Hiszpanie, w takich miejscach jak Ziemia Baffina, czy w najwyższe partie alpejskich szczytów wymaga odzieży, która zapewni maksymalną ochronę przy zachowaniu jak najmniejszej wagi. Ile zatem ważyć może zestaw odzieży wspinaczkowej, która spełni te wymagania?

The North Face Anti-Matter Jacket

Kurtka wykonana z materiałów GORE WINDSTOPPER® 3L (barki i rękawy) i GORE WINDSTOPPER® 2L (korpus). Jest lekka, pakowna, chroni przed wiatrem i wilgocią, zachowując przy tym wysoką „oddychalność”.

The North Face Anti-Matter Jacket

The North Face Anti-Matter Jacket

Waga: 319 g

The North Face Meteor Pant

Lekkie, elastyczne spodnie o dopasowanym kroju. Dzięki powłoce DWR materiał Pioneering Pertex® Equilibrium™ szybko odprowadza parę wodną z powierzchni skóry, chroniąc przy tym przed wilgocią.

The North Face Meteor Pant

The North Face Meteor Pant

Waga: 454 g

The North Face Verto Micro Hoodie

Kurtka z materiału Pertex® Quantum™ GL, w której wykorzystano gęsi puch o gęstości 800. Elastyczne wstawki z materiału FlashDry™ dla zapewnienia szybkiego odprowadzenie wilgoci.

The North Face Verto Micro Hoodie

The North Face Verto Micro Hoodie

Waga: 245 g

The North Face Infiesto Full Zip

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn