Weekend pełen atrakcji z Targami Regionalia i Agroturystyka

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 kwietnia 2013 14:13

W Centrum MT Polska w Warszawie w najbliższy piątek, 19 kwietnia, startują drugie Targi Produktów Regionalnych Regionalia i premierowe Targi Agroturystyka. Przez trzy dni, do 21 kwietnia, na zwiedzających czekać będą kulinarne specjały z różnych stron Polski i świata, w tym wyborne, ekologiczne mięsa, aromatyczne wypieki, tradycyjne przetwory i słodkości czy regionalne trunki.

Obok lokalnych smaków na stoiskach zaprezentowane zostaną oryginalne wyroby artystyczne, jak ręcznie robiona biżuteria i moda inspirowana folklorem, a także produkty rzemieślnicze i z drewna.  Na miejscu będzie można też znaleźć pomysły na wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody, do czego zachęcać będą polskie regiony.

Polska oferuje wiele urodziwych miejsc do aktywnego wypoczynku na łonie natury (fot. MT Targi)

Polska oferuje wiele urodziwych miejsc do aktywnego wypoczynku na łonie natury (fot. MT Targi)

Targi Regionalia i Agroturystyka to również weekend pełen atrakcji dla uczestników.  Na trzy dni zaplanowano m.in. Święto Piw Regionalnych, smakowite degustacje, ciekawe warsztaty i pokazy. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Agroturystka4

W tym roku mamy gościć ponad 200 wystawców na targach. Będą zachęcać do odkrywania regionalnych uroków nie tylko od strony kulinarnej, ale też przyrodniczej. Za jednym razem będzie więc można delektować się wyjątkowymi smakami lokalnych specjałów i szukać ciekawych możliwości wypoczynku w ciszy i w harmonii z naturą. Targi Regionalia i Agroturystyka to też doskonały pomysł na spędzenie czasu na wesoło z całą rodziną. W programie mamy bowiem moc atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych zwiedzających. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy już w najbliższy weekend do Centrum MT Polska przy ul. Marsa – zachęca Bartosz Sosnowski, prezes firmy Międzynarodowe Targi Polska, organizującej obie imprezy.

Cuda i smaki regionów

Ponad 200 wystawców zaprezentuje na targach różnego rodzaju tradycyjne specjały z Polski i zagranicy oraz oferty wypoczynku blisko natury. Wśród regionalnych propozycji znajdą się oryginalne domowe przetwory, jak na przykład musztarda truskawkowa czy konfitury malinowe z koniakiem z Wytwórni Towarów Niezwykłych. Firma N-czekolada przywiezie wyśmienite wyroby z belgijskiej czekolady. Ponadto, na stoiskach pojawią się wina bułgarskie, nalewki owocowe z firmy Nalewki Staropolskie, a także lokalne piwa z browaru Amber.

Agrotuystyka2

Gospodarstwo Pasieczne „Bartnik Mazurski” z Kętrzyna zaprezentuje swoje aromatyczne miody, podczas gdy do wyrobów z koziego mleka będzie przekonywać Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne „Figa”. Firma Koneser pokaże produkty mięsne wytwarzane według staropolskich receptur. Będzie też można podziwiać unikatowe artystyczne wyroby, w tym szale z Jazo Pracownia Artystyczna czy biżuterię artystyczną z firmy Uniko.

Targi Regionalia 2012 (fot. MT Targi)

Targi Regionalia 2012 (fot. MT Targi)

 

Pojawi się też Targ Śniadaniowy – wydarzenie, które będzie organizowane cyklicznie od 27 kwietnia w soboty na terenie Żoliborza. Obok lokalnych producentów, obecny będzie patron honorowy Targów Regionalia – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pysznymi wyrobami z Listy Produktów Tradycyjnych w Polsce. Co więcej, wystawiać się będą również urzędy marszałkowskie, które mają promować wyroby charakterystyczne dla swoich województw. Polskie regiony pojawią się także na Targach Agroturystyka, by zaprezentować swoje atrakcje i zachęcić do wypoczynku z dala od miejskiego hałasu.

Pomysłowy weekend z rodziną

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn