Technologie Cradle Guide i Opti Fit w wiosennej kolekcji The North Face

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 12 kwietnia 2013 8:52

Kolekcja The North Face Outdoor Pursuit została opracowana z myślą o szybkich i lekkich wyprawach w góry. Znalazły się w niej produkty, które zapewniają maksymalną funkcjonalność przy zachowaniu małej wagi, wytrzymałości i wysokich parametrów. Wraz z kolekcją Pursuit The North Face wprowadza na rynek także dwie nowe technologie: Cradle Guide i Opti Fit.

Cradle Guide to nowa konstrukcja podeszwy buta opracowana przy współpracy z Instytutem Biomechanicznym na Uniwersytecie w Walencji. Jej zadaniem jest przede wszystkim wspomaganie naturalnego ruchu stopy oraz zapewnienie amortyzacji podczas przemieszczania się w wymagającym terenie.

The North Face, buty Hedgehog

The North Face, buty Hedgehog z podeszwą Cradle Guide

 

Podeszwa Cradle Guide składa się z dwóch warstw pianki EVA, z których dolna ma większą gęstość i tym samym jest twardsza niż górna. Sekret tkwi jednak w stosunku gęstości między dwiema warstwami, który zmienia się przez całą długość podeszwy. Gwarantuje to balans między amortyzacją a stabilnością podczas całego cyklu kroku.

The North Face, podeszwa Cradle Guide

The North Face, podeszwa Cradle Guide

Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników nacisku badacze byli w stanie określić jakie siły działają na stopę w każdym momencie kroku i jaki kształt powinna mieć podeszwa, by zapewnić jak najlepszą ochronę – tłumaczy Michael Horsch, który odpowiedzialny był za wprowadzenie nowej technologii do kolekcji obuwia The North Face.

TNF-Cradle-Guide-1 TNF-Cradle-Guide-2

The North Face, podeszwa Cradle

The North Face, podeszwa Cradle Guide

Podeszwa Cradle została wykorzystana w modelu Hedgehog Guide GTX z kolekcji Outdoor Pursuit. Buty te stworzone zostały z myślą o szybkich podejściach w górach, gdzie liczy się mała waga i zapewnienie stopom jak najlepszej ochrony. W butach tych udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu bezszwowej konstrukcji, membrany Gore – Tex i przyczepnej podeszwy Lightweight Vibram®.

Opti-Fit to nowość w dziedzinie systemów nośnych plecaków. Obecnie przy ich produkcji standardem jest konstrukcja, w skład której wchodzą: pas biodrowy, paski na ramiona oraz panel tylny.

Dobre plecaki umożliwiają regulację tych elementów (w tym długości pasków na ramiona i pasa biodrowego oraz ich wzajemnego położenia w stosunku do siebie). Warto także zwrócić uwagę na fakt, że produkty z najwyższej półki dostępne są przynajmniej w dwóch rozmiarach (S/M i M/L) i w wersjach dostosowanych do budowy ciała kobiet i mężczyzn.

Pas biodrowy i tylny panel mają za zadanie zbliżenie środka ciężkości do pleców, a paski na ramiona stabilizację plecaka. Często jednak stabilizacja osiągana jest kosztem odpowiedniej wentylacji.

The North Face, plecak z systemem Opti-Fit

The North Face, plecak z systemem Opti-Fit

Przykładem optymalnego połączenia tych dwóch właściwości jest właśnie system The North Face Opti-fit. Dzięki zaawansowanym badaniom określone zostało 5 najważniejszych punktów styku plecaka z ciałem (okolice łopatek, biodra, okolice nerek). Dzięki dopasowaniu budowy systemu nośnego do tych punktów możliwe było stworzenie kanałów przepływu powietrza bez konieczności oddalania środka ciężkości od pleców.

The North Face, plecak z systemem Opti-Fit

The North Face, plecak z systemem Opti-Fit

W kolekcji wiosennej The North Face Outdoor Pursuit technologię OptiFit zastosowano w wyjątkowo lekkim modelu Casmir 36.

The North Face, plecak Casmir 60

The North Face, plecak Casmir 60

TNF-Casmir-36-regulacja

Funkcjonalność to jedna z najważniejszych cech produktów outdoorowych. Jej miarą jest to, w jakim stopniu produkt sprawdzi się w sytuacjach i warunkach z myślą o których został zaprojektowany.

Technologie The North Face Cradle Guide i OptiFit to przykład optymalnego połączenia dwóch właściwości, dzięki któremu zapewniona może być maksymalna funkcjonalność produktów – mała waga przy zachowaniu amortyzacji i wentylacja bez poświęceń na rzecz stabilizacji.

Więcej informacji na temat produktów The North Face znaleźć można na stronie: www.thenorthface.com

Informacja prasowa marki The North Face

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn