Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 12 kwietnia 2013 10:47

Na rynku pojawiła się książka “Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka“, która jest efektem rozmów, jakie z Ryszardem Pawłowskim przeprowadził Piotr Drożdż, redaktor naczelny magazynu GÓRY. 

 

Ryszard-Pawlowski-40-lat-gorach-Wywiad-rzeka

Jak pisze wydawca:

“Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka” jest fascynującą podróżą przez życie człowieka, który mógłby swoim życiorysem obdzielić kilka osób prowadzących aktywny i przygodowy styl życia. Jak w kalejdoskopie zmieniają się pasma górskie, kontynenty i partnerzy, a tempo i wielowątkowość akcji może przysporzyć takich emocji, jak lektura najlepszych książek sensacyjnych. Jednocześnie książka jest rzetelnym, opartym na faktach materiałem źródłowym, będącym przyczynkiem do rozwoju wiedzy o historii polskiego alpinizmu w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.

Ryszard Pawłowski urodził się w 1950 roku. Jest czołowym polskim himalaistą, czterokrotnym zdobywcą Mount Everestu, autorem nowych dróg, pierwszych polskich wejść i wartościowych powtórzeń w Himalajach, Karakorum, Pamirze, Kaukazie, Patagonii, Hindukuszu, Andach, Alpach, Yosemite, Alpach Nowozelandzkich, Tatrach i na Alasce. Z wykształcenia inżynier elektryk, pracował w kopalni, ale ostatecznie poświęcił się górom, w których spędził ponad połowę swojego życia. Obecnie jest jednym z najbardziej doświadczonych przewodników wysokościowych na świecie.

Książkę można nabyć w księgarni wspinanie.pl.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn