Polartec® na wiosnę

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 10 kwietnia 2013 16:05

Marka Polartec® niezmiennie oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie dzianiny, które znalazły zastosowanie w wielu modelach odzieży pochodzących z najnowszych,  wiosennych kolekcji znanych i lubianych marek. W sprzedaży dostępne są m.in. lekka koszulka z krótkim rękawem błyskawicznie odprowadzająca wilgoć ale także wodoodporna i oddychająca kurtka uszyta z materiału Polartec® NeoShell®.

Małachowski kurtka i spodnie Climber Neo

Techniczny zestaw stworzony przez polskiego producenta, został uszyty z innowacyjego, trójwarstwowego materiału Polartec® NeoShell®, o którym w telegraficznym skrócie można powiedzieć, że łączy wodoodporność i doskonałą oddychalność. Za tym prostym stwierdzeniem kryje się jednak zaawansowana technologia ale także liczne testy laboratoryjne i terenowe.

Małachowski, kurtka Climber

Małachowski, kurtka Climber Neo

Polartec® NeoShell® aktywnie oddycha dzięki wyjątkowej membranie, która przepuszcza niewielką ilość powietrza w dwóch kierunkach. Jest to nieistotne z punktu widzenia wychłodzenia, ale znacząco przyspiesza transport wilgoci. Ponadto Polartec® NeoShell® nie szeleści, jest przyjemny w dotyku, wytrzymały i rozciągliwy. Co więcej, zapewnia również doskonałą ochronę przed wiatrem.

Kurtka i spodnie Climber Neo zostały skrojona tak, aby zapewnić pełną swobodę ruchów podczas wspinaczki. Wysoko umiejscowione kieszenie sprawiają, że dostęp do nich pozostaje nieskrępowany nawet wtedy, gdy mamy na sobie plecak i uprząż.  Zamki Aquazip® w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym systemem odprowadzania wody chronią przed wdzieraniem się jej do środka.

Kurtka ma krój „skrzydło anioła”, który sprawia, że nie podciąga się i tym samym cały czas osłania plecy. Regulowane mankiety zapinane na rzep Velcro® z zabezpieczającą, wewnętrzną uszczelką zapobiegają wlewaniu wody do środka – jest to szczególnie ważne podczas wspinaczek w trudnych warunkach pogodowych. Wszystkie gumki ściągaczy (kaptura i dołu) poprowadzone zostały do kieszeni. Kurtka Climber Neo posiada również w pełni regulowany kaptur, kompatybilny z kaskiem, regulowany dół oraz odblaskowe wstawki.

Cena: 1 199 zł

Spodnie są rozpinane na całej długości, to rozwiązanie pozwala na ich szybkie ściąganie czy wkładanie bez konieczności sciągania butów, posiadają dwie pojemne kieszenie na udach,regulowaną szerokość w pasie, klejone szwy, regulowane i demontowane szelki, wzmocnienia typu Kevlar na wewnętrznej części nogawek, ściągany dół nogawek.

Małachowski, spodnie Climber Neo

Małachowski, spodnie Climber Neo

Cena:  1 049 zł

Millet  koszulka z krótkim rękawem Altitude

Uszyta z dzianiny Polartec® Power Dry® High Efficiency wyróżniającej się wewnętrzną warstwą zbudowaną z systemu sześcianów,  który sprawia, że dzianina jeszcze lepiej oddycha – błyskawicznie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry. Polartec® Power Dry® High Efficiency waży mniej, zajmuje mniej miejsca po złożeniu i gwarantuje lepszą izolację oraz oddychalność niż inne tkaniny tego typu.

Millet, koszulka Altitude

Millet, koszulka Altitude

Koszulka Altitude jest częścią kolekcji “Low Impact”, oznacza to, że dzianina Polartec® Power Dry® High, Efficiency, wykorzystana do produkcji tej koszulki, została wykonana w 82% z materiałów wtórnie przetworzonych.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn