Konkurs: wygraj zestaw do gotowania marki Kovea!

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 24 kwietnia 2013 16:23

Sezon wiosno-letni (z naciskiem na letni :) już rozpoczęty! Czas więc ruszać na spotkanie outdoorowej przygody, podczas której z pewnością przyda się dobry zestaw do gotowania porannej kawy, czy popołudniowego obiadu, a także plecak, w którym zmieszczą się potrzebne drobiazgi na wycieczkę. I te dwie rzeczy można wygrać w naszym konkursie, organizowanym we współpracy z internetowym sklepem 8a.pl. Zapraszamy do udziału!

Konkurs jest prosty i szybki: wystarczy odpowiedzieć na nasze pytanie: jak brzmi polska nazwa normy EN 417?

Odpowiedzi można szukać w naszych poradnikach :-)

Odpowiedzi należy wysłać do najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia, a już we wtorek z nadesłanych odpowiedzi wyłonimy dwóch zwycięzców. Jeden z nich otrzyma zestaw do gotowania Alpine Pot koreańskiej marki Kovea, a drugi plecak Zamberlan Packable Backpack.

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: redakcja@outdoormagazyn.pl 

Czekamy do poniedziałku, do godziny 23:59!

Zestaw do gotowania Kovea Alpine Pot

Kovea Alpine Pot to rewelacyjny, zaawansowany zestaw do szybkiego gotowania wody i przygotowania prostych posiłków.

Niezastąpiony dla wszystkich osób, które często budzą się z dala od świata w namiocie przysypanym śniegiem. Z tym zestawem przygotowanie śniadania lub posiłku po całym dniu pokonywania kolejnych kilometrów na ski tourach, czy w górach wysokich nie przysporzy najmniejszego problemu. Całość po spakowaniu zajmuje minimalną ilość miejsca, także jeśli podróżujesz z plecakami o średnim litrażu to nie musisz się więcej martwić, że zajmie dużą ilość tak cennego miejsca.

Kovea, zestaw do gotowania Alpine Pot

Kovea, zestaw do gotowania Alpine Pot

Za sprawą zintegrowanego promiennika kuchenka jest znacznie bardziej wydajna. Podczas użytkowania zwykłego palnika ponad połowa energii cieplnej ucieka na boki, nie ogrzewając garnka, a co się z tym wiąże proces zagotowania wody znacznie się wydłuża. Zwiększa się także zużycie gazu. Dzięki zastosowaniu promiennika znacznie zmniejszono ilość traconego ciepła. Proces gotowania jest znacznie szybszy, a zużycie gazu niezwykle małe. Na 230 gramowych kartuszu powinieneś bez większych problemów zagotować kilkanaście litrów wody. Oczywiście należy wziąć pod uwagę warunki – podczas mrozów zużycie gazu zawsze jest większe.

Kuchenkę wyposażono w zapalnik piezo dzięki czemu odpalanie nie sprawia żadnego problemu nawet w bardzo wietrznych warunkach. Menażka posiada neoprenowy izolator, który z jednej strony pozwala dużo dłużej zachować wysoką temperaturę, a z drugiej chroni nas przed oparzeniem. Z boku znajdują się składane uchwyty pokryte specjalnym materiałem, który również chroni przed oparzeniem dłoni. Kiedy palnik jest zdemontowany, spód naczynia zabezpiecza pokrywka. Górną część natomiast zabezpiecza lekko elastyczna pokrywka z otworem bocznym o profilowanym brzegu zapobiegającym rozlewaniu. Dodatkowo w zestawie znajduje się niewielki kubeczek chroniący dodatkowe nóżki palnika.

Alpine Pot zastąpi Ci: menażkę, palnik, kubeczek, będąc przy tym znacznie lżejszym i zajmując mniej miejsca w plecaku niż wszystkie te elementy. Jeśli dodamy do tego minimalną ilość zużycia gazu, staje się obowiązkowym elementem wyposażenia na każdej wyprawie.

Zestaw zawiera:

 • Kubek o pojemności 1 litra ze zintegrowanym napromiennikiem;
 • Palnik;
 • Dodatkowe nóżki;
 • Pokrywkę;
 • Izolator kubka dłużej utrzymuje wysoką temperaturę, a także chroni przed poparzeniem rąk;
 • Osłona dolnej części;
 • Osłona może służyć jako niewielki kubek;

Wartość nagrody: 399,90 zł. Więcej informacji o nagrodzie znajduje się na stronie 8a.pl.

Plecak Zamberlan Packable Backpack

Ultralekki plecak dla wspinaczy i miłośników dalekich podróży w nieznane. Minimalna waga w połączeniu z optymalną pojemnością oraz możliwością spakowania do małej, wbudowanej kieszonki sprawiają, że plecak Zamberlan możemy zabrać ze sobą na każdą wycieczkę, bez obaw o wagę całego bagażu.

Zamberlan, plecak Ultra Pack

Zamberlan, plecak Ultra Pack

Wykonany jest z lekkiej tkaniny, która charakteryzuje się świetną wytrzymałością oraz odpornością na zachlapania i lekki deszcz. W komorze głównej znajduje się niewielka kieszonka, będąca równocześnie pokrowcem, do którego chowa się plecak gdy nie jest używany. Po spakowaniu w kieszonkę, plecak można schować do kieszeni dużego plecaka transportowego czy nawet kieszeni i mieć go zawsze pod ręką “na wszelki wypadek”. Szelki, pozwolę na komfortowe przenoszenie rzeczy.

Główne zalety plecaka Zamberlan to:

 • Pomysłowa konstrukcja, pozwala spakować plecak do pokrowca, będącego kieszonką wewnętrzną
 • Pojemna komora główna
 • Niska waga
 • Minimalne wymiary po spakowaniu
 • Wymiary po spakowaniu: 11 x 7,5 x 6 cm;
 • Wymiary po rozłożeniu: 44 x 28 x 15 cm;
 • Waga: 94 g;

Wartość nagrody: 129 zł. Więcej informacji o nagrodzie znajduje się na stronie 8a.pl.

 

Wyświetlam 3 komentarze
Dodaj swój komentarz
 1. Ola pisze:

  Wysyłam odpowiedź na podany mail i pojawia mi się informacja, że taki nie istnieje. Czy to na pewno poprawny adres?

  • Aneta Żukowska pisze:

   Tak, adres jest poprawny. Niestety nastąpiła jakaś usterka, z którą ostatecznie będziemy mogli sobie poradzić dopiero wieczorem, dlatego bardzo proszę o jeszcze chwilę cierpliwości i wysłanie ponownie wiadomości w późniejszych godzinach. Bardzo przepraszamy za te niedogodności. Pozdrawiamy!

 2. Aneta Żukowska pisze:

  Już adres mailowy działa, czekamy na Wasze odpowiedzi! :)

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn