Już niebawem IV Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 19 kwietnia 2013 12:21

W sobotę 11 maja odbędzie się IV Memoriale Andrzeja Skwirczyńskiego – największa w Polsce impreza wspinaczkowa na świeżym powietrzu, a co najważniejsze – w prawdziwej skale.

W tym roku memoriał odbędzie się w rejonie Ostańców Jerzmanowskich (Wyżyna Olkuska, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie), gdzie Andrzej Skwirczyński wytyczył kilkadziesiąt nowych dróg wspinaczkowych dla początkujących. Wszystko po to, by ten piękny sport, jakim jest wspinaczka, stał się bardziej dostępny. I o właśnie chodzi w tych zawodach: ma być towarzysko, wesoło i wiosennie!

Memorial_Andrzeja_Swirczynskiego_plakat

Memoriał to zawody wspinaczkowe adresowane do wszystkich wspinaczy, którzy w tym roku kończą 16 lat. Szanse na zwyciestwo ma każdy, niezależnie od tego czy wspina się na drogach o trudnościach IV+ czy VI.4+.

Relacja z ubiegłorocznego memoriału, który odbył się w Dolinie Będkowskiej:

Rywalizacja zawodników polega na pokonaniu jak największej liczby dróg wspinaczkowych spośród dróg określonych przez organizatorów. Lista dróg i mini przewodnik zostaną udostępnione wszystkim uczestnikom. W zawodach klasyfikowane są wyłącznie zespoły dwuosobowe.

Więcej informacji o memoriale i o Andrzeju Skwirczyńskim znajduje się na stronie: www.kw.krakow.pl/memorial/2013/

Źródło: KW Kraków

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] Przypominamy, że w sobotę 11 kwietnia w Dolinie Będkowskiej odbywa się także IV Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego. […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn