Starcie w biegu: Columbia versus The North Face

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 19 marca 2013 15:48

Porównawczy test butów do biegania trailowego marki Columbia i The North Face, to nie tylko starcie tych dwóch marek na gruncie samego biegu, ale także rywalizacja dwóch odmiennych i równie znanych technologii, czyli OutDry® i Gore-Tex®.

Buty Ravenous™ Outdry® marki Columbia oraz The North Face Men’s Single-Track GTX XCR™ II przeznaczone są do biegów terenowych w warunkach zimowo-jesiennych, deszczowych, po mokrym i śliskim terenie.

Oba modele zostały jednak przetestowane we wszystkich porach roku, czyli zarówno podczas długich biegów w okresie wiosenno-letnim w całkowicie suchych warunkach i temperaturze około 25 °C, w trakcie treningów jesiennych w wilgotnych warunkach, jak i zimowych po śniegu i zalodzonym terenie.

Na dobry początek oddajmy głos producentom, którzy najlepiej prezentują parametry i charakterystykę swoich produktów.

Columbia Ravenous™ OutDry®

Podstawową technologią zastosowaną w modelu Ravenous™ OutDry® marki Columbia jest OutDry®, którego zadaniem jest ochrona buta przed przemoczeniem. OutDry® umożliwia bezpośrednie połączenie wodoodpornej, oddychającej membrany z warstwą zewnętrzną buta. Dzięki temu uszczelnione są wszystkie miejsca, przez które mogłaby wnikać woda.

Columbia Ravenous™ OutDry®

Columbia Ravenous™ OutDry®

Jak zapewnia producent, nie ma to nic wspólnego z tradycyjnym obuwiem „wodoodpornym”, w którym membrana jest luźno zawieszona wewnątrz cholewki, co umożliwia dostawanie się wody i brudu pomiędzy obie warstwy i powoduje uczucie zimna oraz ciężkości buta.

Kolejną technologią zastosowaną w modelu Columbii jest Techlite® Fit™, co oznacza, że system wsparcia pięty zabezpiecza specjalna pianka o dwóch gęstościach, stanowiąca stabilne podparcie pięty i przechodząca w bardziej miękką warstwę pianki w okolicach sznurowania.

Buty wyposażono również w wykonaną z gumy Omni-Grip® podeszwę zewnętrzną z wielokierunkowymi żłobieniami, która ma zapewniać bardzo dobrą przyczepność na mokrej, błotnistej lub nierównej nawierzchni. Minimalistyczne wzmocnienia i oddychająca siateczka cholewki gwarantować mają lekkość bez rezygnacji z komfortu.

Elastyczna konstrukcja części przedniej i strefa kontaktu bocznej części buta z ziemią gwarantują właściwe dopasowanie buta do stopy biegacza, a co za tym idzie, dostosowanie się do jego naturalnego ruchu stopy.

The North Face Men’s Single-Track GTX XCR™ II

The North Face Men’s Single-Track GTX XCR™ II to lekkie, wodoodporne buty treningowe z membraną GORE TEX®. Wykonane zostały z odpornej na ścieranie siateczki. Odpowiednio skonstruowany język ma na celu zapobieganie dostawania się do środka kamieni – w tym celu nad językiem znajduje się siateczka, tworząca jednocześnie kieszonkę, pod którą można umieścić sznurówki, żeby nie przeszkadzały w trakcie biegu.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn